Chovanec bude poslancům vysvětlovat postup policie během návštěvy čínského prezidenta

21.04.2016 6:03 | Zprávy
autor: vam, čtk

Poslance dnes čeká debata o policejních opatřeních při březnové návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze. Podnět ke svolání mimořádné schůze daly TOP 09 a ODS, podle nichž policisté během návštěvy čínské hlavy státu bezdůvodně omezovali práva části obyvatel. Poslancům by měl postup policie vysvětlovat ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Chovanec bude poslancům vysvětlovat postup policie během návštěvy čínského prezidenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hlasování o změnách v pořadu 44. schůze poslanecké sněmovny

Kritici hovoří zejména o bezdůvodné šikaně některých odpůrců čínského prezidenta, kteří svůj postoj dávali najevo například vyvěšováním tibetských vlajek. Chovanec i vedení policie ale odmítlo, že by policisté stranili Číňanům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Referendum

Paní senátorko, zajímal by mě váš názor na uzákonění referenda u nás? Jste nebo nejste pro? A z jakých důvodů jste případně proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdy seberete řád Zelenskému? Nepříjemná otázka na Pavla

15:35 Kdy seberete řád Zelenskému? Nepříjemná otázka na Pavla

Polský prezident Nawrocki odňal svému ukrajinskému protějšku Řád bílé orlice. Vzápětí se na Ukrajině…