Chovanec přesvědčoval Zemana, že "Koniáš" je důležitý. No, přečtěte si raději sami, jak to dopadlo

10. 1. 2017 19:11

Vezme prezident Zeman na milost nový ministerský úřad proti dezinformacím? O jeho prospěšnosti hlavu státu v úterý odpoledne na Hradě přesvědčoval šéf resortu vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Podle vyjádření Hradu po skončení schůzky Chovanec u prezidenta nepochodil.

Chovanec přesvědčoval Zemana,  že "Koniáš" je důležitý. No, přečtěte si raději sami, jak to dopadlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec a prezident Miloš Zeman

Prezident Zeman i jeho mluvčí Ovčáček již několik týdnů pravidelně a často kritizují nově vzniklé Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, kterému se mezi některými politiky i médii přezdívá „ministerstvo pravdy“, „cenzorní úřad“ či „novodobý Koniáš“. Hrad užívá přirovnání ČÚTI, tedy Český úřad pro tisk a informace, což byla cenzorská instituce za bývalého režimu.

Ostře negativní stanovisko, které Zeman vyjádřil už ve svém Vánočním poselství, se nejspíš značně nepozdávalo ministrovi vnitra Milanu Chovancovi. Chtěl proto hlavu státu přesvědčit a přinést konkrétní argumenty, proč by úřad měl existovat.

Setkání Zemana s Chovancem se na Hradě konalo v úterý odpoledne a prezidentská kancelář následně informovala, co během setkání se šéfem vnitra Miloš Zeman sdělil. Z prohlášení plyne, že se Milanu Chovancovi prezidenta republiky o prospěšnosti „ministerstva pravdy“ přemluvit nepovedlo.

„Prezident republiky vyjádřil na setkání názor, že ve svobodné společnosti: 1. Nikdo nemá monopol na pravdu. 2. Odhalení skutečných dezinformačních kampaní vyžaduje kvalifikaci a zdroje zpravodajských služeb, což 15 úředníků na ministerstvu vnitra nemá. 3. Dosavadní personální struktura tohoto útvaru svědčí spíše o ideové zaujatosti některých jeho pracovníků, což se projevuje i dokumentovaným negativním vztahem k nově zvolenému prezidentovi USA Donaldu Trumpovi,“ stojí v hradním prohlášení.

Na druhé straně prý prezident Zeman podpořil Chovancovo úsilí ve věci zbraňové politiky a přislíbil, že na Pražském hradě přijme vedení nově ustavené finanční policie. Její vznik totiž Miloš Zeman dlouhodobě podporoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

20:59 Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

Poslední letošní zasedání zastupitelstva v Brně-Bystrci mělo sice sváteční ladění, nevyhnulo se mu v…