Chtějí mě zabít, tvrdí Bárta. Je paranoidní, kontruje Buchert

9. 10. 2010 22:34

Na zdiskreditování ministra dopravy Víta Bárty je prý vypsána odměna 50 milionů, tvrdí samotný ministr. A dostává prý dopisy, že jej zabijí. Podle zástupce šéfredaktora týdeníku Reflex by měl Bárta předložit důkazy. V opačném případě trpí vážnou duševní nemocí.

Chtějí mě zabít, tvrdí Bárta. Je paranoidní, kontruje Buchert
reklama

"Moje žena, já a ještě jeden významný politik jsme dostali dopis, že se dokonce chystá moje vražda. Takové výhrůžky jsem dostal již mnohokrát, obzvlášť při zakládání pobočky ABL na Slovensku," řekl Bárta v sobotním rozhovoru pro deník Právo.

Na jeho hlavu má být údajně vypsána odměna 50 milionů korun, respektive na to, že bude Bártu někdo diskerditovat. "Mohu potvrdit, že takovou informací disponujeme. Je to 50 milionů na mou hlavu a ostatní ministry, 20 milionů na mé spolupracovníky za jakékoliv diskreditační dokumenty," dodal.

Bárta se při důvěryhodnosti informace odvolává na zdroje. "Dozvěděli jsme se o tom z několika zdrojů blízkých ministerstvu dopravy, politice i médiím. Jinak bychom to nebrali vážně," řekl deníku.

Ministr dále zdůraznil, že ani výhrůžky jej neodradí od hledání úspor ve svém resortu dopravy a jeho "čištění".

Bárta je snad duševně nemocný? Nebo za to může John

Webová verze časopisu Reflex se zamýšlí, zda je Bárta duševně v pořádku. "Podle jeho posledních výroků se dá usuzovat, že propadl paranoickým stavům, nebo bludům," píše autor článku Viliam Buchert, jenž je zástupcem šéfredaktora.

Pozastavuje se nad tím, že pokud chce Bártu někdo zavraždit, tak je velmi zvláštní, že to nenahlásil a nemá policejní ochranu. "Také představa, že kdokoli by dal v Česku za diskreditační materiály na Bártu 50 milionů, jsou z říše sci-fi."

Na závěr svého článku na serveru reflex.cz Buchert nabízí alternativní scénář. "Pokud Vít Bárta paranoickým stavem netrpí, je možné, že si v těchto případech jen vymýšlí a lže. Pokud ale ty informace a dopis skutečně dostal, je otázka, kdo takové věci vyrobil a poslal dál. Podle stupně jejich nesmyslnosti by stopy mohly vést například na ministerstvo vnitra. Neví o tom něco Radek John?"

Co říká na slova Bucherta samotný Bárta zajímalo redakci ParlamentníchListů.cz. Ministr zatím nereagoval.

Čtěte:

Bárta znovu ohromil. Tentokrát výsledky své popularity

Vít Bárta v Show Jana Krause: Kdo to neviděl, asi neuvěří

Bárta krutě vtipkoval: Přestaňme onanovat, vyzýval Ratha ve sněmovně

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…