Chudnete podle plánu. Tajně vám berou peníze. Hejma to odpálil

23.02.2022 10:07 | Ze sítí

Ve své Hejma show hovořil komentátor a frontman Žlutého psa mimo jiné také o zdražování, které dopadne na české občany. Ti zatím mají úspory. „A to oni moc dobře vědí a těch úspor se teď chtějí zmocnit,“ míní Hejma, že inflace bude pro vládu přínosná. Opřel se také do Miroslava Kalouska, který už podpory ze strany státu nechce, i když pak některé rodiny upadnou do chudoby a některé firmy zkrachují. Pokud jde o ceny energií, Hejma vidí problém i u nás. Spekuluje, že zchudnutí elity „provozují úmyslně“, aby zlikvidovaly střední třídu.

Chudnete podle plánu. Tajně vám berou peníze. Hejma to odpálil
Foto: Repro Youtube
Popisek: Komentátor a bývalý novinář Ondřej Hejma

Anketa

Obejdeme se bez ruského plynu?

92%
hlasovalo: 22447 lidí
Hejma chápe, proč se premiéru Fialovi říká „mlčoch“. Jak totiž zjistil z jeho projevů, Petr Fiala mluví a mluví hezky, ale „není v tom vlastně vůbec nic“. „Ten člověk vydržel u Moravce hodinu mluvit o Ukrajině, o energetické krizi, a já jsem se ve skutečnosti nedozvěděl vůbec nic, protože jsem pořád slyšel: Je to v pořádku, děláme to správně, takhle se to má dělat, peníze jsou, na Ukrajinu jsme připraveni, na všechno jsme připraveni,“ ilustroval komentátor, co svými slovy myslel a dodal, že Fiala neřekl, na co všechno je na Ukrajině připraven a hlavně jak.

Vláda si podle něho uvědomuje, že situace se zdražováním energií, nedostatkem peněz a inflací obecně je malér, ale ještě není nejhůř, protože lidé mají úspory. Za což podle Hejmy nemohou ani ne tak státní podpory, ale to, že lidé nemohli normálně žít a utrácet za kulturu, restaurace, dovolené atd. „Když vám ten život zakážou, tak nakonec ty úspory tam jsou. A to oni moc dobře vědí a těch úspor se teď chtějí zmocnit,“ pravil. Vláda podle něho pak používá inflaci, která je dle Seznam Zpráv Stanjurovým spojencem, protože díky ní se na daních vybere o mnoho více. „Užírá z těch úspor, devalvuje je, snižuje, nakonec ty úspory možná nebudou vůbec žádné, ale to předbíháme,“ doplnil Hejma.

V souvislosti s tím zmínil Miroslava Kalouska, který v Interview ČT24 prosazoval, aby podpory už skončily a stát vysoké ceny energií firmám, ale ani lidem nekompenzoval. Přitom uznal, že některé domácnosti to uvrhne do chudoby. „Některé si s tím poradí, některé si s tím neporadí. To už tak v tržním hospodářství bývá,“ odtušil bývalý předseda TOP 09 o firmách a moderátorka Tvarůžková poznamenala, že to zní jako krutý recept. „Je to krutý recept, já si ho mohu dovolit, protože nejsem politik,“ kontroval Kalousek.

„Člověk, který je 32 let v politice, určitě v ní nepřišel zkrátka, i kdyby jen bral svůj plat a platila jen desetina pomluv na jeho adresu, tak si určitě nemusí s inflací dělat starosti. A on na kameru řekne národu, že milion lidí to odnese a on si to může dovolit říct, protože není politik,“ žasl komentátor. A z Kalouskova postoje odhaduje, jak k problému bude vláda přistupovat a jak „upřímně“ to vláda myslí.

Kalousek také řekl, že za ceny energií může Německo a Rusko a Hejma podotkl, že Tvarůžková „mlčela jako zařezaná“ a nezeptala se, jak to bývalý ministr myslí. Ale vidí to jako známku toho, že už se konečně začíná přiznávat, že Green Deal Evropské unie bude problém a zdražování bude souviset s ním. „Může za to Rusko? Tak samozřejmě, že za to může Rusko, ale můžeme si za to i my, že jsme se s tím Ruskem tak rozhádali. Ať už to byly Vrbětice nebo současné sankce, které probíhají či budou probíhat v souvislosti s Ukrajinou,“ řekl také Ondřej Hejma.

Co se týče zchudnutí, komentátor spekuluje, že hraje vládnoucím elitám do karet a „provozují ho úmyslně, aby se jim lépe vládlo“. Problémem je totiž střední třída, která je samostatná, postará se sama o sebe, má slušné vzdělání a rodinu a tak si myslí, že si může rozhodovat o svém životě. „Tihle svobodní, úspěšní lidé, to jsou problémové případy, které si nenechají nic nařídit, na všechno mají odpověď, pořád něco kritizují, atd. Takže je s nimi potřeba zatočit. A já si myslím, že přesně to se teď děje,“ hovořil Hejma o likvidaci střední třídy.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…