Chvilkaři: Důchodci, nechoďte volit! Ať vás neskolí COVID

16.09.2020 20:32

Na fanouškovské stránce spolku Milion chvilek pro demokracii to žije. Podporovatelé se zde baví myšlenkou, že v souvislosti s covidem se budou lidé v důchodovém věku bát přijít k nadcházejícím volbám. S tím se však mnozí podporovatelé neztotožňují a způsobilo to menší rozkol. Padaly i facky a vtipálek se musel nakonec omluvit.

Chvilkaři: Důchodci, nechoďte volit! Ať vás neskolí COVID
Foto: Repro Facebook
Popisek: Milionová síť Milionu chvilek pro demokracii
reklama

Anketa

Bojíte se COVIDu-19? (Ptáme se od 16.9.2020)

41%
59%
hlasovalo: 20823 lidí

Jistý David Klouda přidal do Chvilkové skupiny příspěvek, ve kterém se píše: „Milí důchodci, mám Vás rád, ale doporučuji Vám nechodit k říjnovým volbám kvůli Vaší bezpečnosti z důvodu výskytu Covid-19.“ Zajímalo by nás, jak se na takové vtípky dívají třeba Mikuláš Minář nebo jeho pomocník Benjamin Roll. Spolek, který se tak často zaklíná tolerancí, pravdou a láskou, by snad neměl u svých podporovatelů tolerovat takovéto žertování na úkor seniorů. Chtějí snad Minář a jeho parta bránit takové homofobní útoky? Nemají snad důchodci, kteří celý život pracovali, nárok mluvit do záležitostí demokratické země?

Příspěvek získal za méně než dvě hodiny přes sto pozitivních reakcí. Další podporovatelé, jako třeba Linda Dvořáčková, si povzdechla, že je škoda, že si to většina důchodců nepřečte, a prohlásila posměšně, že by to chtělo větší mediální kampaň. Milionu chvilek pro demokracii zřejmě vůbec nevadí, že spousta starších spoluobčanů žije ve strachu o své životy, ve volbách by se jim to možná dokonce hodilo.

Ukázalo se ale, že ani takoví chvilkaři nejsou v tomto problému úplně zajedno. Někteří, jako třeba Adam Hladky, poznamenali jen, že prohlášení je dost hloupé.

Miloslav Smutek zase prohlásil, že mezi lidmi důchodového věku je stejně debilů jako mezi mladšími ročníky, a byl za to odměněn spoustou lajků.

Jiní by Davida Kloudu nejraději nafackovali či ho rovnou začali srovnávat s vůdcem bolševiků Vladimirem Leninem. Je skutečně vidět, kolik dobroty a přátelství je ve fanoušcích spolku nahromaděno.

Pak se přihlásil také jakýsi Luboš Víšek, zřejmě penzista, který nechce, aby se důchodci házeli do jednoho pytle. „Ano, jsou tací, kterým chybí přehled a zapomněli, jaká hrůza byl socialismus, ale mnozí mladí jsou na tom úplně stejně.“ Napsal. Stejný názor má i Blanka Toušková, jejíž maminka prý určitě Miloše Zemana ani Andreje Babiše nikdy nevolila.

Jana Stará pana Kloudu důrazně varuje, aby vážil svá slova, jinak se mu pravděpodobně stane něco strašného.

Tomáš Hradil neváhal dokonce příspěvek odsoudit jako silně nedemokratický a arogantní. Autor Klouda pak očividně zazpytoval své demokratické svědomí a všem, kterých by se příspěvek mohl dotknout, se omluvil a popřál hezký den.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: AZy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová si mne ruce: Příště vyhrajeme volby. A pak... Babiš a vězení? Covid bude mít dohru

18:44 Pekarová si mne ruce: Příště vyhrajeme volby. A pak... Babiš a vězení? Covid bude mít dohru

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová si myslí, že koalice TOP 09, ODS a KDU-ČSL vyhraje příšt…