Chyby na kandidátkách našlo vnitro u 11 z 20 uchazečů o Hrad

14.11.2012 10:12

Nedostatky na kandidátních listinách našlo ministerstvo vnitra u 11 z 20 uchazečů o prezidentský úřad. Pochybili i favorité volby, expremiéři Jan Fischer a Miloš Zeman, nebo bývalá europoslankyně a šéfka Suverenity Jana Bobošíková. Ministerstvo dnes v souladu se zákonem na svém webu kandidáty vyzvalo, aby závady do 22. listopadu napravili.

Chyby na kandidátkách našlo vnitro u 11 z 20 uchazečů o Hrad
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Pražský hrad

Ministerstvo žádné odstranitelné chyby naopak nevytklo například parlamentním kandidátům Jiřímu Dienstbierovi (ČSSD), Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09) a Přemyslu Sobotkovi (ODS). Bezchybnou kandidátku odevzdali zřejmě také někdejší ministr Vladimír Dlouhý, skladatel a výtvarník Vladimír Franz, herečka Táňa Fischerová nebo europoslankyně Zuzana Roithová.

Fischerův tým má podle vnitra opravit na kandidátní listině jména dvou členek jeho volebního výboru, který zodpovídá za financování jeho kampaně. Jména podle vnitra nesouhlasí s jejich zněním v evidenci obyvatel.

Zemanův tým podle ministerstva nedodal údaj o finančních prostředcích převedených na volební účet. Zemanovci to zdůvodnili tím, že žádné peníze do předložení kandidátní listiny nevybrali. Podle vnitra ale měli uvést "nulovou částku". Ministerstvo upozornilo také na to, že Zeman má podle evidence obyvatel trvalý pobyt v Praze, ale na kandidátní listině a v prohlášení o svém souhlasu s kandidaturou uvedl jinou adresu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno, čtk

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Oddluženi

Dobrý den proč nemají občané stejné podmínky jak firmy co jdou do insolvence ?? Proč nestačí splatit 30% dluhu do 7 let ??

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

15:00 „Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

Tanky od Západu Ukrajina dostane. Jak vojenští experti podotýkají, nebude to ovšem bez problémů, už …