Chystá se další zdražování a ožebračení lidí Fialovou vládou, varuje Okamura

23.05.2023 16:59 | Ze sítí

Předseda SPD Tomio Okamura na svém facebookovém profilu zveřejnil video, ve kterém hovořil o úsporném balíčku současné vlády. Ten podle jeho slov ožebračí občany. Citoval také aktuální průzkum agentury STEM/MARK, ve kterém s vládními opatřeními dvě třetiny občanů nesouhlasí.

Chystá se další zdražování a ožebračení lidí Fialovou vládou, varuje Okamura
Foto: Screen Facebook
Popisek: Tomio Okamura na debatě s pražskými občany

Postoje SPD jsou v tomto ohledu prý shodné. Souhlasí s většinovým odmítavým názorem českých občanů.

„Jedná se v podstatě o nejrozsáhlejší zvýšení daní v dějinách samostatné České republiky, které povede ke zdražení absolutní většiny typu zboží a služeb, což posílí růst inflace. Dalším důsledkem vládních opatření bude citelný propad čistých příjmů domácností, které nejvíce postihnou pracující rodiny s předškolními dětmi, jež v důsledku zrušení školkovného a omezení možnosti využití slevy na manželku přijdou o více než 40 tisíc korun ročně,“ varuje Okamura.

Zvyšují se ale také jiné daně. Podle Okamury jde o vodu, teplo, léky, dopravu, kadeřnické služby a pivo.

Anketa

Má ministr financí Zbyněk Stanjura vaši důvěru?

1%
97%
hlasovalo: 44416 lidí
„Plánují se také zvýšené odvody daní z příjmu právnických osob, zavedení nemocenského pojištění zaměstnanců a vyšší odvody pro živnostníky. Fialova vláda bude také zvyšovat daně z nemovitosti, a to dokonce o sto procent,“ pokračoval Okamura.

Dodal, že stále máme jedny z nejdražších potravin v Evropě, kdy naši občané musí jezdit za levnějšími nákupy do Polska a Německa.

„Za SPD říkám, že odmítáme dotační byznys, kde se navíc ukazuje, že plánované vládní škrty nebude z velké části možné vůbec realizovat, protože jsou vázány na platné zákony nebo na již uzavřené smlouvy a schválené projekty.

Hnutí SPD odmítá zvyšování daní českým občanům a českým firmám a preferujeme jít cestou plošných škrtů provozních výdajů na jednotlivých ministerstvech, zrušení všech zbytných veřejných plateb do zahraničí či předražených zahraničních zbrojních nákupů. Na straně příjmů je třeba zdanit zahraniční spekulativní kapitál a nezdaněné dividendy vyváděné z České republiky do ciziny nadnárodními korporacemi,“ uzavřel Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

reklama

autor: Karel Výborný

Odchod do důchodu

Paní Schillerová, přijde mi to, nebo nějak často měníte své názory? Teď tvrdíte, že je pro vás navýšení věku odchodu do důchodu nepřijatelné, ale podle jiných, s tím souhlasili a zrovna vy jste to jako ministryně sama navrhovala - https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/396856-schillerova-chce-zvysi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proboha! Fiala že není ukrajinský premiér? V USA jdou za ním titulky... Padlo po Bidenovi

18:13 Proboha! Fiala že není ukrajinský premiér? V USA jdou za ním titulky... Padlo po Bidenovi

Schůzka Petra Fialy s americkým prezidentem Joe Bidenem ani nevypadá, že byl v Bílém domě přijat pře…