Cikrt si to vyřizuje s Rathem: Notorický lhář, sprosťák a podvodník

17.05.2012 8:56

V dobách, kdy byl ministrem zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS), byl mluvčím ministerstva Tomáš Cikrt. Tento muž poslance Davida Ratha kritizuje již dlouho, a proto nepřekvapí, že tak činí i dnes. Jak je možné, že Rath vydržel na výsluní tak dlouho? Protože se jeho podvody ztratily v záplavě jiných, soudí Cikrt.

Cikrt si to vyřizuje s Rathem: Notorický lhář, sprosťák a podvodník
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tomáš Cikrt
reklama

Někdejší mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt má za to, že poslanec David Rath musel zničit sám sebe. Nikdo jiný se k tomu totiž moc neměl. ČSSD potřebovala jeho jadrnou výřečnost, která lákala mnohé voliče a potřebovali ho i novináři, protože Rath nikdy nešel pro bonmot či urážku oponenta daleko. To však není nic na tom, že to byl lhář a podvodník. Komentář Tomáše Cikrta přinášejí dnešní Lidové Noviny (LN).

Rathovy podvody se ztratily mezi jinými nekalostmi

„Notorický lhář, sprosťák a podvodník - silná, ale doložitelná označení - byl léta letoucí čitelný a průzračně odpudivý. Každý, kdo s ním kdy přišel do styku, nemohl mít pochybnosti. David Rath byl pořád stejný, nepřetvařoval se, nehrál si na dobráka. Jak je tedy možné, že v první lize české politiky zůstal tak dlouho? Důvodů je víc,“ píše Cikrt a obratem je vypočítává.

Začíná tím, že se proti němu nepostavili lékaři v době, kdy byl jejich hlavou. Přesněji řečeno se proti němu nepostavila většina lékařů a ti, kteří tak učinili, se mnohdy se zlou potázali. Do vysoké politiky se pak doslat díky Jiřímu Paroubkovi (dnes NS-LEV 21), který svého času křísil ČSSD takřka z popela, a Rathovo umění vymýšlet si se mu hodilo. I mezi členy ČSSD jsou však podle Cikrta slušní lidé a ti těžce snášeli Rathovo angažmá.

„Za hlavní důvod, proč nám tu tak dlouho strašil, však považuji něco jiného. Špinavý flek totiž vynikne na čistém prádle. Pak si najednou uvědomíme, že je jaksi nepatřičný. Naproti tomu špína ve špíně se lehce ztratí. Davida Ratha bylo možné porazit i politicky, ale jenom těmi, jejichž svědomí je čisté. Museli jsme proto čekat, až se zničí sám a až se boží mlýny dají do pohybu,“ uzavírá autor.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…