Čína u nás asi není vidět. Zaplatila si kampaň na Facebooku, láká i na zprávy ze schůzí jejich komunistů

04.01.2016 13:19

Jak nejlíp zviditelnit blahodárný vliv Číny na svět, o kterém se v České republice za poslední měsíce mnoho namluvilo? Samozřejmě přes sociální síť Facebook, řekla si zřejmě Chinese Embassy in Prague a jala se konat.

Čína u nás asi není vidět. Zaplatila si kampaň na Facebooku, láká i na zprávy ze schůzí jejich komunistů
Foto: Radim Panenka
Popisek: Jaroslav Tvrdík, prezident Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce
reklama

Doposud necelé tři tisícovky fanoušků na Facebooku mohly zaznamenat denně aktualizované zpravodajství velmi zajímavého charakteru. Tak například na konci roku se mohli uživatelé dočíst, že "8. schůze komunistické strany Tibetské autonomní oblasti nedávno vydala zprávu, že výstupní hodnota tibetské medicíny už překročila 1,3 miliardy yuanů, některé podniky tibetské medicíny se rychle rozvíjí, systém tibetské medicíny je v podstatě vytvořen a zájem o tibetskou medicínu projevilo také mnoho pacientů z čínského vnitrozemí."

Jiná zpráva pojednávala o „Poháru čínského velvyslanectví“ ve stolním tenisu, další nabídla fotografie veverky. „Ta je moc roztomilá a toto nafotit muselo být těžké, aby se chuděra nevyplašila," rozplývala se fanynka komunistické Číny.

Opačný postoj zanechal jeden z náhodných návštěvníků stránky v sekci příspěvky. „Rád bych Vás upozornil, že to, že máme v současnosti prezidenta, který v sobě nemá kousek slušného vychování, neznamená, že Vám teď skočíme na tu propagandu, protože hodně lidí v Čechách řeší a ví o situaci s Tibetem." Velvyslankyně, bývalá referentka odboru států západní Evropy MZV ČLR, Ma Keqing nereagovala.

Pro srovnání: Americká ambasáda v Praze má přes 17 tisíc fanoušků, ta ruská pouhých 529. Stránka o Jaroslavu Tvrdíkovi, jenž některé z aktivit Číňanů hájí, pak rovných jedenáct. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v Teplickém závodě o senátní křesl…