Čína zakazuje dovoz textilu z KLDR, od října také omezí vývoz ropných produktů

23.09.2017 9:25

Čínské ministerstvo obchodu uvedlo, že od října omezí vývoz některých ropných produktů do Severní Koreje. S okamžitou platností země také zakázala export zkapalněného zemního plynu do sousední země. Píše o tom server Reuters.

Čína zakazuje dovoz textilu z KLDR, od října také omezí vývoz ropných produktů
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Čínská armáda

Peking také na základě sankcí, jež minulý týden přijala Rada bezpečnosti OSN kvůli severokorejským jaderným a raketovým testům, vyhlásil okamžitý zákaz dovozu textilu z KLDR. To by mělo Severní Koreu připravit o roční příjmy ve výši 700 milionů dolarů, což je víc než 15 miliard korun.

Původní text ZDE.

Rada bezpečnosti sankcemi reaguje na dosud nejsilnější jaderný test z 3. září. Severní Korea toto samozřejmě odmítá a Spojeným státům, jenž celý dokument navrhly, vzkázala, že brzy pocítí „bolest“. 

Od čtvrtka pak platí další sankce, které oznámil americký prezident Donald Trump. Ty jsou namířené proti osobám a firmám obchodujícím s KLDR a proti bankám financujím a umožňujícím obchod se Severní Koreou. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po rozhovoru Zemana v ruské televizi vláčeli prezidenta bahnem. Teď ale dostali výprask oni. Známá tvář z minulé Sněmovny tvrdě účtuje

15:42 Po rozhovoru Zemana v ruské televizi vláčeli prezidenta bahnem. Teď ale dostali výprask oni. Známá tvář z minulé Sněmovny tvrdě účtuje

Potom, co prezident Zeman promluvil v ruské televizi a konstatoval, že západní protiruské sankce jso…