Číňanům střeží bezpečnost Čech. Bývalý elitní důstojník Kolín

07.05.2016 11:59

Bývalý elitní důstojník Miloslav Kolín střeží nově bezpečnost vlivné čínské společnosti CEFC Group Europe Company. Ta nyní velmi výrazně investuje v Česku. Píší o tom dnení Lidové noviny.

Číňanům střeží bezpečnost Čech. Bývalý elitní důstojník Kolín
Foto: Radim Panenka
Popisek: Jaroslav Tvrdík

Ty se po stopách M. Kolána vydaly. Jeho minulost však střeží jak on sám, tak také jeho nový zaměstnavatel. Kolín absolvoval hned několik vysokých škol – například Policejní akademii v Praze, univerzity v Hradci Králové a v Brně. Předtím, než se dostal k policii, pracoval u Správy silnic Příbram. Od roku 1997 pracoval pro Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, po dvou letech se poté stal detektivem Útvaru zvláštních činností pod Policejním prezidiem. Odsud odešel v roce 2009 a následovala jeho pouť po úřadech, například byl úředníkem pražslého magistrátu, následně bezpečnostní ředitel Správy železniční dopravní cesty. Poslední jeho štací před CEFC měla být Česká pošta. 

Třiapadesátiletý Kolín se podle všeho během služby u policie seznámil s bývalým detektivem z útvaru Janem Tomáškem. A ten bývá spojován s ČSSD a Jaroslavem Tvrdíkem, jenž je nyní prezidentem Smíšené česko-čínské obchodní komory vzájemné spolupráce. 

„Takové věci nekomentuji. Pana Tvrdíka jsem neviděl, ani si nevzpomenu. Asi jsem mu nikoho nedoporučoval,“ řekl LN Tomášek, který nicméně potvrdil, že se s Kolínem zná. Tomášek je navíc spjat s kauzou Topolánkova nafocení v italském letovisku Monte Argentario. Hovořil o tom alespoň Marek Dalík, pravá ruka Mirka Topolánka. Podle něj měl Tomášek focení zprostředkovat. Ten tuto konstrukci však odmítá.

„Váš dotaz položený soukromé firmě na její zaměstnance a jejich doporučení je něčím absolutně neskutečným a téměř neuvěřitelným," řekl k osobě Kolína samotný Tvrdík.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…