Církev nemá nárok na nic. Fackuje nás Vatikán, zuří zpěvák Ledecký

04.09.2012 8:56

Církev představuje politicko-ekonomický spolek, který nemá na restituce absolutně žádný nárok. Myslí si to alespoň zpěvák a hudební skladatel Janek Ledecký, který se opakovaně vymezuje proti chystanému vyrovnání mezi státem a církví. Katolická církev podle jeho názoru ztrácí kredit už devět století.

Církev nemá nárok na nic. Fackuje nás Vatikán, zuří zpěvák Ledecký
Foto: Hans Štembera
Popisek: Církevní restituce, ilustrační koláž

Janek Ledecký se velmi důrazně staví proti tomu, aby církev dostala od českého státu nějaký majetek. Ten totiž původně nabyla po bitvě na Bílé hoře po šlechticích, kteří představovali tehdejší elitu národa a byli popraveni. V rozhovoru pro Deník.cz však také prohlásil, že politici zřejmě vidí situaci jinak a církevní restituce pravděpodobně schválí.

Smutný Jan Hus

„Naplní se tak moje nejhorší obavy, které budou završeny vztyčením Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí, aby na něj dobře viděl Jan Hus a aby jeho stín dopadal na chodník s 27 kříži k uctění elity českého národa, která tu byla mučena a popravena. To vnímám jako facku Vatikánu každému z nás. A my ještě nastavujeme druhou!" rozčiluje se autor muzikálu Galileo.

Ledecký je vystudovaný právník se zájmem o historii a právě jeho záliba ho přivedla k napsání muzikálu Galileo, ve kterém se snažil vypořádat s jistou nechutí vůči římskokatolické církvi. Z čeho plyne? Např. z toho, že papež, který byl členem Hitlerjugend, odmítl hlasovat pro omluvu významnému astronomovi a fyzikovi Galileo Galileovi, kterého církev v 17. století soudila jako kacíře. Když s návrhem na omluvu přišel ještě Jan Pavel II. coby papež, tak se kardinál Ratzinger a dnešní papež Benedikt XVI postavil proti. A v Česku se dnes rozhoduje o tom, že organizace vedená tímto mužem získá obrovské majetky.

Katolická církev ztrácí kredit už 9 století

Za zvláštní považuje Ledecký i to, že majetek nezíská jen církev katolická, ale i církve ostatní, které toho v minulosti vlastnily velmi málo. Podle jeho názoru jde o jakousi úlitbu menším církvím ze strany katolíků, kteří získávali majetek ve velkém od 12. století. Už někdy v této době se vytratil její duchovní rozměr. Mimo to, absolutně tragická vystoupení předvádí církev podle Ledeckého i dnes.

„To, co předvedl kardinál Duka na pohřbu prezidenta Václava Havla, to pro mne byly nechutné orgie, jako by šlo o pohřeb nějakého arcibiskupa. Opravdu mě to štve," uzavírá hudebník.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ne. To není možné! Ester Ledecká i po ohromném úspěchu terčem redaktora Českého rozhlasu

21:10 Ne. To není možné! Ester Ledecká i po ohromném úspěchu terčem redaktora Českého rozhlasu

Dechberoucí závěrečný ceremoniál dnes ukončil zimní olympijské hry v korejském Pchjongčchangu. O „ro…