Církev prý o nemovitosti na Hradě žádá jen formálně

21.10.2013 22:59

Výsledky pondělního jednání premiéra Jiřího Rusnoka s pražským arcibiskupem Dominikem Dukou vysvětloval v pořadu Události, komentáře Dukův sekretář Norbert Badal. Podle jeho vysvětlení musí církev požádat o vydání devíti objektů v areálu Pražského hradu tak, aby část z nich mohla směnit za objekty, které potřebuje, ale na které nemá nárok.

Církev prý o nemovitosti na Hradě žádá jen formálně
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Pražský hrad
reklama

Podle Badala kapitula, která o objekty na Pražském hradě žádá, dostatečně nezdůraznila, že o ně žádá pouze formálně. Církev totiž prý potřebuje zázemí pro akce, které se konají ve svatovítské katedrále. Badal v této souvislosti zmínil nutnost skladovat židle či garderobu. A toto zázemí by církev mohla získat v budovách, které se státem smění za ty, o které požádá v rámci církevních restitucí.

Církev formálně požádá o navrácení devíti objektů, z toho dva už užívá. Další dva chce získat - věž Mihulku a Mladotův dům. Všech ostatních je ochotna se vzdát výměnou za zmíněné prostory.

Badal ujistil, že realizace plánů církve by nijak neměla omezit návštěvníky Pražského hradu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ondřej Hejma předvedl Xaverovi show s rouškou, pak se rozjel: Letná sem, Letná tam. Mládežníci se naučili poroučet, Kalousek leze ke křížku

15:58 Ondřej Hejma předvedl Xaverovi show s rouškou, pak se rozjel: Letná sem, Letná tam. Mládežníci se naučili poroučet, Kalousek leze ke křížku

Moderátor Luboš Xaver Veselý se sešel se zpěvákem Ondřejem Hejmou, aby shrnuli dění v uplynulých dne…