Církevní restituce bych jako prezident nikdy nepodepsal, prohlásil Dienstbier

08.11.2012 16:09

Zákon o církevních restitucích byl protlačen silou i přes nesouhlas Senátu a většinu svého národa. Své rozhořčení nad navrácením majetku církvím projevil kandidát na prezidenta a místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier v prohlášení pro server Prvnízprávy.cz.

Církevní restituce bych jako prezident nikdy nepodepsal, prohlásil Dienstbier
Foto: ČSSD
Popisek: Prezidentský kandidát Jiří Dienstbier
reklama

 

Nejvíce ho pobouřil zejména způsob silového řešení vládní garnitury. "Každý den několik posledních měsíců slýcháváme z úst ministra financí Kalouska, že Česká republika a její hospodářství je na tom špatně, dělají se škrty i v oblastech sociálně citlivých, snižuje se množství peněz plynoucích do vědy, výzkumu a vzdělání," prohlásil.

Dienstbier považuje toto rozhodnutí vlády za výsměch lidu. "V této situaci si vláda premiéra Nečase, která se opírá o vratkou většinu, kde již pořádně nikdo neví, kdo je koaliční partner a kdo přeběhlík, dovolí schválit církevní restituce včetně 60 miliard finanční kompenzace a tím se vysmívat lidem v České republice. Jako senátor jsem byl zpravodajem ústavněprávního výboru pro zákon o církevních restitucích a pro takový zákon jsem nehlasoval a jako prezident bych ho nikdy nepodepsal, protože porušuje ústavní princip rovnosti všech před zákonem,“ uvedl.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děsivé. Krok od války NATO proti Rusku, varuje Jaroslav Bašta

9:07 Děsivé. Krok od války NATO proti Rusku, varuje Jaroslav Bašta

Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se vrátil ke švýcarské schůzce prezi…