Církevní restituce prý oslavují i v obcích. Uvolní jim ruce a budou daně z pozemků

14.07.2012 20:58

Páteční schválení církevních restitucí vzbudilo radost nejen mezi církevními hodnostáři, ale prý i v obcích, kterým se rozváží ruce pro dispozici s majetkem. Řada z nich tak může začít realizovat projekty, které doposud byly kvůli plombě na pozemcích u ledu.

Církevní restituce prý oslavují i v obcích. Uvolní jim ruce a budou daně z pozemků
Foto: Repro ČT
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek a kardinál Dominik Duka
reklama

"Věříme, že je to pro dobro, jak působení církví ve prospěch společnosti, tak i jednotlivých občanů, kteří nebudou muset na církev platit, když nebudou chtít," komentoval rozhodnutí poslanců generální sekretář České biskupské konference Tomáš Holub.

Podle České televize i obce netrpělivě čekaly na schválení církevních restitucí. Odblokování pozemků, se kterými doposud nebylo možné disponovat, jim totiž umožní další rozvoj a navíc jim přinese i nové prostředky do rozpočtu. Ať už prodejem parcel, nebo následně nemovitostními daněmi od nových vlastníků.  

Například v obci Červená Ředčice na Pelhřimovsku bylo kvůli nedořešenému vyrovnání mezi státem a církvemi blokováno až devadesát procent pozemků.  V Horním Jelení na Pardubicku prý zarůstala pole trávou, zatímco nyní by tam mohly vzniknout rodinné domy. V obci Rovensko pod Troskami nebylo možné kvůli pozemkové uzávěře a omezení výstavby naplnit místní školu a školku. To by se nyní mělo změnit, neboť radnice už má projekt připravený.

Vyrovnání státu s církvemi sice pravděpodobně odmítne levicová většina v Senátu, ale Sněmovna by mohla senátní veto přehlasovat ještě na zářijové schůzi.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…