Církevní restituce u ÚS byly absurdní tyátr, míní komentátoři

30.05.2013 6:14 | Zprávy
autor: adr, čtk

Za tyátr nebo absurdní komedii označili komentátoři středeční jednání o církevních restitucích u Ústavního soudu. Vystoupení levicových kritiků zákona o majetkovém vypořádání státu s církvemi byla politickým divadlem cíleným na získání voličských hlasů, napsal Karel Steigerwald v MF Dnes. Představení opozice nicméně těžko přiměje Ústavní soud odklonit se od svých předchozích verdiktů, míní Jiří Leschtina v Hospodářských novinách.

Církevní restituce u ÚS byly absurdní tyátr, míní komentátoři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ústavní soud

Podle Steigerwalda byl skutečným cílem řečníků z levicové opozice "tyátr u Ústavního soudu", který politické cíle spojoval podobně jako v roce 1949 s nejnižší úrovní českého voličstva. "S pudy, se závistí, s primitivním hněvem laciných hospod. To všechno se halí do 'našeho lidu' a 'našich nepřátel'," podotkl komentátor MfD.

Projevy u Ústavního soudu se tak podle něj podobaly polickým výkladům ve sněmovně. "Jednomu jde o kariéru na vlně populismu, jinému o přiblížení k poválečné době komunistického étosu a třetímu jen o politickou mstu za domnělé křivdy na straně VV," vyslovil svůj názor na pohnutky poslanců ČSSD, poslanců KSČM a senátorů z iniciativy Věcí veřejných, kteří navrhli zrušení zákona. Opozice ale podle Steigerwalda nemá odvahu na to, aby jasně řekla, že zabavení církevního majetku v 50. letech bylo správné a s nápravou nesouhlasí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…