Církve smetly ze stolu návrh ČSSD a ANO na snížení restitucí

24.02.2014 19:06 | Zprávy
autor: nem, čtk

Zástupci církví prostudovali a odmítli materiál ČSSD a ANO navrhující snížení finančních náhrad za nevydaný majetek o 13 miliard korun. Bod po bodu se v dokumentu dají ukázat chyby, řekl dnes ČTK generální sekretář České biskupské konference Tomáš Holub. Církve si podle něho mohly nárokovat náhrady o desítky procent vyšší, než je současných 59 miliard korun navýšených o inflaci během 30 let, ale ustoupily.

Církve smetly ze stolu návrh ČSSD a ANO na snížení restitucí
Foto: Archiv TH
Popisek: Mons. Tomáš Holub

„My dneska máme připraveny přesně naše velmi zásadní výhrady k jednotlivým bodům, protože se domníváme, že ten materiál, jestli něco dokazuje, tak to, že se církev zřekla mnoha věcí, nikoliv opačně," uvedl Holub. Náboženské společnosti podle něho nepřijaly ani jednu připomínku dvojice vládních stran.

„My odmítáme naprosto všechny, protože oni vycházejí z axiomatu, že církev je zvýhodněna, a tam se bod po bodu dá ukazovat, že buď ta interpretace u nich je chybná, nebo to z toho nevyplývá," řekl také o dokumentech, nad nimiž příští nebo přespříští týden zasedne dvojice expertů obou vyjednávacích stran. Po nich se znovu sejdou i kompletní vyjednávací týmy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co přesně byste nyní udělal jinak?

V čem jste podle vás byli málo odvážní? A nemyslíte, že řadu voličů mohl odradit i ten váš boj s dezinformacemi, za který jste schovávali podle mě spíše jen snahu umlčet jiný názor? Nebo jinak, co jste udělali pro svobodu slova, a proto, aby se lidé nebáli říkat své názory nahlas, což se děje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klára Samková: Turek je na straně vítězů. Pavel by si to měl uvědomit

12:11 Klára Samková: Turek je na straně vítězů. Pavel by si to měl uvědomit

Nejdříve šílenci, pak proroci, pak časní příznivci a nakonec všichni, i ti, kdo přišli pozdě. Advoká…