Čísla k nákaze covid nesedí. Nevěřím Prymulovi! Poslanec Starostů ze zdravotního výboru vypustil bombastické zprávy. A pak přišlo z hnutí STAN toto

22.10.2020 16:25

Poslanec za Starosty a nezávislé Petr Pávek na svém facebookovém profilu sdílel příspěvky z nedělní demonstrace proti restrikcím vlády. Demonstrace mu prý připomínala 17. listopad 1989 či jiné historické momenty. „Pořádkové síly vyšlou v převleku provokatéry jenom proto, aby měly záminku provést dopředu naplánovaný zásah. Osobně jsem to zažil v 80. letech v Praze na Můstku,“ pověděl. V rozhovoru pro web iRozhlas přiznal, že oficiálním číslům nevěří, a policie, dle něho, měla konflikt na Staroměstském náměstí vyprovokovat.

Čísla k nákaze covid nesedí. Nevěřím Prymulovi! Poslanec Starostů ze zdravotního výboru vypustil bombastické zprávy. A pak přišlo z hnutí STAN toto
Foto: STAN
Popisek: Petr Pávek
reklama

Na webu iRozhlasu vyšel rozhovor s poslancem Petrem Pávkem (za STAN). Ten v pondělí sdílel na facebooku video z nedělní demonstrace proti vládním restrikcím.

Video popsal, že mu připomíná 17. listopad 1989 či jiné momenty, kdy policie vyšle v převleku provokatéry, aby měli záminku provést dopředu naplánovaný zásah. „Osobně jsem to zažil v 80. letech v Praze na Můstku. Ve škole mě učili, že stejně zahájil Hitler válku poté, co němečtí vojáci oblečení v polských uniformách údajně napadli Německo...“ dodal.

V samotném tříminutovém videu je vidět, jak jeden „demonstrant“ nasedá do policejního auta a odjíždí. Mělo jít o policejního příslušníka z antikonfliktního týmu v civilu. „To mi hlava nebere. Policista provokoval a teď odjel policejním autem,“ pověděl kameraman.

Pávek sdílel ještě další videa a fotografie ze samotné demonstrace.

Anketa

Je dobře, že policie rozehnala demonstranty na Staroměstském náměstí?

80%
20%
hlasovalo: 25505 lidí

Sdílel též příspěvek emočního kouče Karla Hašlera, který napsal, že je mu smutno z toho, že byl použitý slzný plyn a byl policií uzavřen prostor tak, aby lidé nemohli odejít, či tam měli být provokatéři, aby byl zásah oprávněný. „Je mi smutno a mrzí mě, tohle všechno tu už bylo a bylo to naposledy v roce 1989 na jaře a pak v listopadu. Strach z nemoci zatemnil smysly a lidé nevidí, že se vrací totalita, proti které tenkrát demonstrovali. Scénář se opakuje, už tu nemáme totalitu jedné strany, ale zrodila se totalita hrozby infekční choroby, a ta se stala jediným dogmatem a ‚ochrana zdraví‘ se stala jedinou hodnotou,“ popsal. 

Prý ho však naplňuje radostí, když vidí, že se objevují lidi, co si to uvědomují a není jim to lhostejné. Nadějí ho naplňují ti, co chápou, že budoucnost a svoboda jsou stejně důležité hodnoty jako lidské zdraví. „Mnozí mě nepravdivě obviňovali, že jsem příznivce konspiračních teorií. To, co se tu děje, není žádná teorie, je to realita. Slzný plyn, vodní děla, provokace, manipulace pomocí médií, nepravdy a arogance od vrcholných představitelů státu. Žádná konspirace, realita dnešních dní. Otázka zní, chceme to takhle žít?“ táže se Hašler.

Anketa

Podporujete omezení volného pohybu a uzavření obchodů?

68%
32%
hlasovalo: 24292 lidí

V rozhovoru na iRozhlasu se redaktorka ptala poslance, proč se rozhodl na svém profilu sdílet videa z nedělní demonstrace. Odpověděl, že jeho soukromý profil je otevřený a není nikterak politický, jelikož ho měl dávno předtím, než se vrátil do politiky. Jinak ho prý zaujalo, jak byla demonstrace na Staroměstském náměstí prezentována. „Měl jsem tam pár kamarádů, osobně jsem tam jít nemohl. Byl jsem mimo,“ dodal. Pokud by měl čas, tak by na demonstraci šel, samozřejmě ne se rvát s policií.

V rozhovoru popsal, že nevěří oficiálním číslům. „Jsem členem výboru pro zdravotnictví a mám možnost to konzultovat s celou řadou lékařů a lidí, kteří jsou do toho nějakým způsobem zaangažováni. Na straně jedné se tady prezentují nějaká hausnumera, která vycházejí z testování,“ řekl politik Starostů. Prý není jasné, kdy ti lidé byli testováni, a má se jednat o kampaň, jež má za úkol strašit, a médiím pak mají přinášet senzace. „Ta čísla nemohou sedět. Sedí mi informace o tom, kolik lidí je hospitalizováno a v intenzivní péči. To jsou pro mě tvrdá čísla,“ myslí si Pávek.

Celý rozhovor ZDE

Též prý nemá důvěru v ministra zdravotnictví Romana Prymulu. „Je to člověk známý tím, že sleduje vlastní zájmy, a jeho napojení na farmaceutickou lobby je známé. Rozumím tomu, že chce řešit věci ráznými opatřeními,“ popsal. Vládní opatření pak považuje za přehnaná. Co se týče demonstrace, tak ta mu dávala smysl, jelikož tam přišli lidé, které omezení zasáhla, a přišli například o práci.

„Na svém facebooku jste napsal, že vám současná situace připomíná listopad 1989, když pořádkové síly pošlou provokatéry jenom proto, aby měly záminku provést dopředu naplánovaný zásah. Odkud máte informaci o tom, že to policie udělala?“ zeptala se ho redaktorka.

„To jsem viděl na některých videích. Může být, že i ta videa mohla být zmanipulována. Některá byla ale vysílána v době, kdy ta demonstrace probíhala. Taková manipulace mi přišla hodně sofistikovaná. Hodně mě překvapilo, že tam už dopředu bylo takové množství policejních sil,“ zněla odpověď.

Redaktorka iRozhlasu se ptala dál. „Na svém účtu jste sdílel i příspěvek pana Karla Hašlera, což je emoční kouč a terapeut. Nenapsal jste k tomu ale žádné vyjádření. Takže to mám chápat tak, že souhlasíte s celým jeho vyjádřením?“ chtěla vědět.

Prý s tím souhlasí. „Dneska se opravdu bojím zapnout si televizi nebo rádio, aby na mě nevyskočil koronavirus,“ odpověděl. „Minimálně je pro mě záhadou, proč se vůbec neřeší jiná témata. Všechna témata okolo koronaviru mají charakter strašení. A já vím, že se lidé zastrašit nechají. A taky vím, že strach je prostě špatný rádce,“ dodal.

STAN se distancuje od názorů Pávka

Po odvysílání rozhovoru poslance Pávka se ale v redakčních e-mailech objevila reakce samotného hnutí STAN, které se od něho slovy předsedy Víta Rakušana distancovalo. „Ostře se distancuji. Je to osobní názor poslance Petra Pávka, který nemá nic společného s mým názorem ani s postojem hnutí STAN. Odsuzuji veřejné šíření dezinformací i zlehčování situace, ve které se naše země nyní nachází. Za poslance Pávka se omlouvám a věc budu řešit.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez roušek nic! Sněmovna odmítla hospodské z Otevřeme Česko – Chcípl PES

13:40 Bez roušek nic! Sněmovna odmítla hospodské z Otevřeme Česko – Chcípl PES

Jakub Olbert a Jiří Janeček z iniciativy Otevřeme Česko nepředstoupí před petiční výbor Parlamentu n…