Cítí konec TOP 09? Feri šokoval

22.07.2020 18:26 | Zprávy

Nejprve Miroslav Kalousek, následně Karel Schwarzenberg a nyní možná Dominik Feri. První dva již oznámili, že v nadcházejících sněmovních volbách nebudou kandidovat, Dominik Feri nyní uvedl, že nad setrváním ve Sněmovně váhá. Řekl to Rádiu Impuls.

Cítí konec TOP 09? Feri šokoval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dominik Feri

Poslanec za TOP 09 Dominik Feri v rozhovoru pro Rádio Impuls uvedl, že se o kandidatuře v příštích sněmovních volbách definitivně rozhodne až tři měsíce před nimi. „Čekají mě státnice a rád bych se v budoucnu věnoval advokacii. Nechávám si tedy čas na rozmyšlenou,“ řekl s tím, že ani on sám neví, zda v politice setrvá. 

I když nebude kandidovat ani současný předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek či čestný předseda Karel Schwarzenberg, TOP 09 podle Feriho o výrazné osobnosti nepřichází. „Nemyslím si, že když Karel Schwarzenberg a Miroslav Kalousek řeknou, že již nebudou kandidovat, že budou mlčet, že nebudou podporovat TOP 09 a nebudou komentovat politickou situaci. To znamená: pořád budou viditelní, akorát se rozhodli nebýt v Poslanecké sněmovně,“ dodal.

Zároveň se Feri domnívá, že TOP 09 nyní čekají jednání o spolupráci pravicových stran. „Já si dovedu představit spolupráci s ODS nebo lidovci,“ poznamenal Feri. „To je to, na čem bychom teď měli vyšívat a kam bychom měli směřovat,“ dodal.

A co Feriho v politice v současné době nejvíc štve? „Je to velmi aktuální věc a týká se to toho, že vláda říká, že ten, kdo bude na podzim v karanténě, nebude moci volit. To mi přijde úplně šílené, že by někdo mohl kvůli karanténě přijít o volební právo,“ sdělil Feri s tím, že to může postihnout tisíce lidí. „To je pro mě úplně nepřijatelné,“ řekl. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Green Deal

Dobrý den, obracím se na vás jako na zastánce tohoto paktu nebo co to je. Můžete mi říci, kde třeba většina z nás má brát peníze na auta bez spalovacích motorů? Neměla by tedy minimálně EU lidem na nová auta nějak přispět? Myslíte si, že si je lidé u nás, kteří vydělávají kolem 20 tisíc měsíčně moho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

12:26 „Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

USA a jejich zkurvení spojenci – nám vyhlásili válku bez pravidel. Alespoň to tvrdí Dmitrij Medveděv…