Cítím vztek, nevzdáme se. Miroslav Kalousek a po něm i další reagují na londýnský teror

04.06.2017 7:33

Čeští politici s nedělním probuzením reagují na další teroristické útoky na Londýn. Ministr Milan Chovanec ujistil, že bezpečnostní složky dělají vše, co je třeba, zatímco Miroslav Kalousek napsal, že se nikdy nesmíme vzdát, protože jsme ve válce.

Cítím vztek, nevzdáme se. Miroslav Kalousek a po něm i další reagují na londýnský teror
Foto: Václav Fiala
Popisek: Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek v Plzni

Londýnem otřásl další teroristický útok. Došlo k němu na London Bridge a Borough Market.

Zatím je potvrzené, že v sobotu krátce po desáté hodině londýnského času (u nás po jedenácté) narazila dodávka do davu chodců na slavném mostě London Bridge. Z ní pak vyskočili tři útočníci a začali noži napadat lidi.

Poté pokračovali do blízké čtvrti Borough Market, kde útočili na lidi na ulicích a v restauracích. Policii se podařilo zareagovat rychle a minimálně dva teroristé byli zastřeleni během osmi minut od začátku řádění. Ohledně třetího se informace liší, ejprve to vypadalo, že byl zastřelen také, pak se objevily informace, že po něm policie stále pátrá. Zanechali po sobě šest mrtvých a mnoho zraněných, podle aktuálních zpráv z londýnských nemocnic 48.  

Nad ránem začali reagovat na útok i čeští politici. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek napsal na svůj Twitter: Odsuzuji další z ohavných útoků na nevinné. Vyjadřuji upřímnou soustrast rodinám obětí. Doufám v uzdravení všech raněných.

 

Ministr vnitra Milan Chovanec vyjádřil upřímnou soustrast všem pozůstalým a pak ujistil, že české bezpečnostní složky dělají vše, co je třeba. „Po událostech v Londýně jsou bezpečnostní složky v kontaktu se zahraničními partnery. V tuto chvíli nemáme informaci, že by se útok týkal ČR,“ napsal na Twitter.

 

Oba ministry ale v reakci předběhl předseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek. „Upřímnou soustrast, Británie. Cítím bezmocný vztek. Na tyto zrůdnosti stoprocentně účinná prevence není. Vzdát to ale nesmíme. Jsme ve válce...

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU může znárodňovat, prosadila to Jourová. Nejde o vtip

4:43 EU může znárodňovat, prosadila to Jourová. Nejde o vtip

V EU bude od roku 2020 možné vyvlastňovat e-shopy. Bez náhrady a soudního přezkumu. Umožní to nové n…