Cizinci nám nebudou nic vnucovat. Ochráníme české lidi. Nové VIDEO, kterým Petr Robejšek startuje politickou kariéru

24.11.2016 11:18

„Donedávna jsem si myslel, že společnosti nejvíce posloužím v roli kritického publicisty. Ale samozřejmě mi bylo vždy jasné, že změnu politiky lze dosáhnout pouze v politice. Navíc, zejména v poslední době, přibývalo výzev od vás, mých čtenářů, abych své znalosti a zkušenosti nabídl ku prospěchu České republiky aktivněji,“ zdůvodnil na svém facebookovém profilu politolog Petr Robejšek, proč založil novou stranu Realisté.

Cizinci nám nebudou nic vnucovat. Ochráníme české lidi. Nové VIDEO, kterým Petr Robejšek startuje politickou kariéru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Robejšek
reklama

Jedinec však v politice, podle něj, sám mnoho nezmůže. „Ale pak jsem se ocitl v prostředí lidí, které mé názory inspirovaly a kteří měli chuť začít mé myšlenky uskutečňovat. Obklopil mne tým, se kterým má smysl o změnu politiky usilovat. To rozhodlo,“ rozhovořil se o Realistech, kteří mají být středopravicovou silou. Pravicové strany jsou podle něj v rozkladu. „Na scénu tak vstoupily populistické strany se svým ANO. ANO však není program, to je pouhý prostředek, jak se udržet u moci. ANO není hodnota, ale souhlas se vším,“ zmínil Robejšek své hodnoty, jež jsou zakotveny v kodexu Realistů.

„Společně jsme usilovně pracovali, až jsme stvořili novou politickou sílu, která se bude chovat jinak než zavedené politické strany a hnutí. Stranu, která vyrostla na jasných a srozumitelných základech. Stranu, jejímž růstovým hormonem nejsou ambice, ale myšlenky. Stranu, která umí srozumitelně popsat, jak dosáhne svých cílů. Stranu, která bude věrohodným zastáncem českých národních zájmů a obhájcem tradičních hodnot. Stranu plnou Realistů,“ zmiňuje. Podle jeho slov se budou lištit od ostatních stran zvolenou metodou vládnutí.

„Dosavadní styl vládnutí se vyznačuje snahou ovlivňovat vše a to způsobuje, že nakonec vlastně neřídí nic pořádně. My se soustředíme na ty politické, ekonomické a společenské problémy, které splňují následující předpoklady: jsou důležité a zároveň námi ovlivnitelné. Ve zbývajících oblastech chceme snižovat zásahy státu. Jen touto cestou lze rozhýbat ochromenou českou politiku a uvolnit nevyužité možnosti naší země,“ poznamenal závěrem Robejšek s žádostí o podporu. Jak si všímá, již nyní prý Realisté dokážou zaujmout a získat zajímavé osobnosti, které chtějí sloužit svému národu, nikoliv samy sobě. 

Logem strany, jež má oživit politiku, je modrá hvězda, jež má být podle Robejškových slov majákem hledání národních potřeb a hodnot.

Strana kritika Evropské unie a elit Petra Robejška se chce profilovat jako středopravicová. Mohla by se prý stát alternativou pro voliče, kteří si ze současných stran nedokážou vybrat. 

Mezi další Realisty, které Robejšek na tiskové konferenci představil, patří advokát a akademik Alexander Király, agrární analytik Pavel Havel, podnikatel Antonín Fryč či ekonom a investor Pavel Kohout. Mezi jmény nechybí ani prezident Unie zaměstnavatelských svazů ČR a prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiří Horecký.

„Odvahu čerpáme z touhy změnit zadřené politické převody,“ zmínil také Robejšek.

Cílem strany jsou parlamentní volby, program do nich představí v únoru nebo v březnu. Priority jsou podle Robejška rodina, bezpečnost, spravedlnost a národní bohatství. Robejšek však nevyloučil ani případnou kandidaturu na prezidenta.

„Většinu věcí v našem životě ovlivňuje menšina významných okolností. Tento zákon je platný v ekonomice, vlastně platný v životě vůbec. Protože se jím řídí téměř vše, kromě současné politiky,“ dodal Robejšek.

Závěrem se Robejšek vyjádřil k národním zájmům. „Nebojíme se říkat, že je máme a hájíme je. Ochrana českých rodin. Ochrana českých lidí. Před čím? Před čímkoliv, co nám chce někdo vnutit a co nám není dobré. Ten někdo může být soused nebo exotický cizinec. Nebojíme se přijímat nové, ale nebojíme se také říkat rozhodné ‚ne‘, pokud víme, že nám to nové neprospívá,“ uvedl.

Podle informací deníku Echo24.cz bude strana fungovat s podporou investiční skupiny Penta. Zatím však ještě podle Robejška není registrovaná, nemá tak ani svého předsedu. Jak dodal, strana má pak vyznávat jinou metodu vládnutí než ostatní strany, má mít svůj vlastní kodex.

Celý příspěvek Petra Robejška:

Donedávna jsem si myslel, že společnosti nejvíce posloužím v roli kritického publicisty. Ale samozřejmě mi bylo vždy jasné, že změnu politiky lze dosáhnout pouze v politice. Navíc, zejména v poslední době, přibývalo výzev od vás, mých čtenářů, abych své znalosti a zkušenosti nabídl ku prospěchu České republiky aktivněji.

Jedinec však v politice sám mnoho nezmůže. Ale pak jsem se ocitl v prostředí lidí, které mé názory inspirovaly a kteří měli chuť začít mé myšlenky uskutečňovat. Obklopil mne tým, se kterým má smysl o změnu politiky usilovat. To rozhodlo.

Společně jsme usilovně pracovali, až jsme stvořili novou politickou sílu, která se bude chovat jinak než zavedené politické strany a hnutí. Stranu, která vyrostla na jasných a srozumitelných základech. Stranu, jejímž růstovým hormonem nejsou ambice, ale myšlenky. Stranu, která umí srozumitelně popsat, jak dosáhne svých cílů. Stranu, která bude věrohodným zastáncem českých národních zájmů a obhájcem tradičních hodnot. Stranu plnou Realistů.

Realisté se liší od ostatních stran zvolenou metodou vládnutí. Dosavadní styl vládnutí se vyznačuje snahou ovlivňovat vše a to způsobuje, že nakonec vlastně neřídí nic pořádně. My se soustředíme na ty politické, ekonomické a společenské problémy, které splňují následující předpoklady: jsou důležité a zároveň námi ovlivnitelné. Ve zbývajících oblastech chceme snižovat zásahy státu. Jen touto cestou lze rozhýbat ochromenou českou politiku a uvolnit nevyužité možnosti naší země.

Již nyní vidím, že Realisté dokáží zaujmout a získat zajímavé osobnosti, které chtějí sloužit svému národu, nikoli sami sobě. Ale jsem Realista a vím, že to nestačí. Bez vaší podpory se neobejdeme. Budeme vám vděční, když ji dostaneme.

Pokud se chcete dozvědět více, sledujte náš Facebook realiste.cz nebo navštivte naše webové stránky www.realiste.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská pod nátlakem politiků. Ještě před dnešní Radou ČT vyšel klíčový text. Komu bude horko?

15:27 Lipovská pod nátlakem politiků. Ještě před dnešní Radou ČT vyšel klíčový text. Komu bude horko?

„Odvoláním dozorčí komise není a ani nemůže být ohrožena nezávislost České televize,“ říká ekonomka …