Clintonová do vězení? Věci v USA se hýbou

19.04.2018 11:30

Vnitropolitická válka v USA pokračuje. Republikánští kongresmani navrhují soud pro Hillary Clintonovou, nebo Obamova exšéfa FBI Comeyho. Problémem jsou smazané emaily Clintonové a podivnosti při vyšetřování Trumpova napojení na Rusy. Skončí manželka exprezidenta Clintona ve vězení?

Clintonová do vězení? Věci v USA se hýbou
Foto: timesunion.com
Popisek: Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clinton

Věcí se v Americe zabývá například server Politico, nebo zpravodajská stanice Fox News. Jedenáct republikánských členů dolní komory Kongresu Spojených států poslalo americkému ministru spravedlnosti Jeffu Sessionsovi návrh na obžalobu několika vrcholných politických představitelů, mezi nimiž je bývalá prezidentská kandidátka a ministryně zahraničních věcí Hillary Clintonová, bývalá Obamova ministryně spravedlnosti Loretta Lynchová, nebo bývalý ředitel FBI James Comey. Obžalováni mají být v souvislosti s porušením zákona ve věci emailové kauzy Hillary Clintonové. Do nekalostí se ale měli zaplést také v rámci vyšetřování údajné spolupráce Donalda Trumpa s Rusy.

Koordinovaný postup republikánských politiků svědčí o zvýšené snaze vrhnout světlo na počínání Trumpových kritiků z řad demokratické strany. Ministr spravedlnosti Jeff Sessions již minulý měsíc pověřil federálního vyšetřovatele průzkumem širšího okruhu pochybností, které se k obviněným vztahují. „Protože věříme, že lidem ve vysokých pozicích má být měřeno stejně jako obyčejným Američanům, chceme se ujistit, že všechna potenciální porušení zákonů, uvedená níže, budou řádně prověřena,“ píší autoři dopisu adresovaného ministru spravedlnosti.

Hillary Clintonová se podle nich dopustila porušení zákona mimo jiné, když maskovala platby směrem k firmě Fusion GPS, která se před prezidentskými volbami podílela na tvorbě složky plné kompromitujících informací o jejím protikandidátovi Donaldu Trumpovi. Takové platby jsou přitom kandidáti povinni oznamovat federální volební komisi. Bývalý šéf FBI James Comey prý porušil zákon, když svému příteli, advokátovi Danielu Richmanovi předal utajované záznamy vlastních konverzací s tehdy již prezidentem Donaldem Trumpem. Richman poté přepisy těchto konverzací nechal uniknout do médií.

Existují také pochybnosti týkající se jedenáct měsíců trvajícího vyšetřování údajné Trumpovy spolupráce s Ruskem. Podle dokumentů, které se nedávno dostaly do rukou kongresových vyšetřovatelů, založili Obamovi lidé Trumpovo obvinění na ničím nepodložených tvrzeních. Dokumenty podle investigativní novinářky Sary Carterové také „naznačují možnost koordinovaného postupu FBI, CIA a představitelů Obamova Bílého domu,“ v celé záležitosti.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mak

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

12:53 Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

Na Slovensku je rušno kolem veřejnoprávních médií. „Největší likvidátoři svobody slova se dnes pasuj…