Co Nečas ušetřil, Rusnok rozhází, obává se Kubera

01.08.2013 12:02

Někteří ministři Rusnokovy vlády již naznačili, že hodlají v některých oblastech zvyšovat výdaje. Tím velmi rozčílili senátora ODS Jaroslava Kuberu, který se obává, že vláda v rámci předvolebních vábniček rozhází vše, co Nečasův kabinet za tři roky dokázal uspořit.

Co Nečas ušetřil, Rusnok rozhází, obává se Kubera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera
reklama

Kubera považuje takový přístup za krajně neodpovědný. „Tato populistická politika by mohla znehodnotit všechna úsporná opatření, která zavedla vláda Petra Nečase,“ obává se. Vláda totiž podle něj oficiálně ohlásila, že bude rozhazovat peníze daňových poplatníků.

„Je sice příjemné, že bude například zvýšena minimální mzda. Mnoho lidí si ale neuvědomuje, že to bude znamenat další zadlužování státní pokladny,“ připomněl šéf senátorů ODS pro Prvnízprávy.cz. Rovněž odmítl kritiku reforem Nečasovy vlády, která se začala ozývat. Třeba ČSSD podle něj nyní křičí nejhlasitěji ze všech, ale po volbách nakonec všechny reformy ponechá, protože jsou zkrátka nezbytné. „Chování ČSSD je klasickou ukázkou levicového populismu,“ myslí si.

Nakonec se prý socialisté vyhnou plnění svých předvolebních slibů a ze všeho obviní Nečasovu vládu. ČSSD však senátor varoval, že tento populismus se nakonec obrátí proti ní. „Mnoho lidí si už začalo uvědomovat, že většinu slibů nemohou sociální demokraté nikdy splnit. Může to dopadnout tak, že nakonec dají svůj hlas některé z extremistických stran,“ upozornil senátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...

21:41 Šlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...

Soud uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) vinným z křivé výpovědi v kauze zneužití Vojenského …