Co „chvilkař“ Minář pořád nepochopil? Velmi, velmi tvrdá slova. Někomu ještě zhořknou

16.11.2019 8:31

Demokracie někdy není ke koukání, ale pořád je to ten nejlepší politický systém, v němž může být kdokoli poražen. Těmito slovy publicista Zdeněk Holásek popsal na serveru Neviditelný pes naše dnešní poměry a tvrdě se obul do aktivistů spolku Milion chvilek za to, že to doteď nepochopili a cítí se ohroženi, ačkoli ohroženi nejsou.

Co „chvilkař“ Minář pořád nepochopil? Velmi, velmi tvrdá slova. Někomu ještě zhořknou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mikuláš Minář
reklama

Publicista Zdeněk Holásek má za to, že lidé, kteří chodí na demonstrace Milionu chvilek pro demokracii, nepochopili, že nechovat nenávist vůči předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi je také v pořádku. Tito lidé, a Holásek se počítá mezi ně, prý nemusí Babiše milovat, jen vědí, že v demokracii se opakují volby, ve kterých pravidelně dochází k měření sil a i Babiš může být díky volbám sesazen.

Anketa

Je pro vás Václav Havel hrdina?

8%
92%
hlasovalo: 44321 lidí

Že to někdy opravdu není ke koukání, je jiná věc. Podstatné je, že naši hrdinové organizující Letnou si zamanou zcela bez následků beztrestně urážet a ponižovat kohokoli z papalášů, policie jim roznáší v létě chladné nápoje a organizuje příjezdy sanitek, když se jim z nedostatku demokracie neudělá úplně volno, v zimě jim budou možná vařit čaj a ukazovat cestu do metra. Přesto se cítí ohroženi,“ vypálil Holásek.

Snaží se vyvrátit myšlenku, že proti Babišovi se Zemanem nebojují jen lidé, kteří mají prd a lidé z Prahy je nechápou, jak se vyjádřil komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov. Skutečnost je přitom taková, že i mnozí lidé, kteří mají víc než prd, odmítají vášnivě demonstrovat. Zkrátka a dobře, zachovávají chladnou hlavu.

„Přežene se bohatec Babiš, jako se přehnal bezradný Bohuslav Sobotka, rytíř smutné postavy Petr Nečas, namistrovaný Mirek Topolánek, odpudivý Jiří Paroubek, autistický Vladimír Špidla a neschopný nebo spíše všehoschopný Stanislav Gross či před nimi jiní. Každý z nich spolu se svou vládou postupně ubíral na našich svobodách regulacemi, zákazy, omezeními a každý z nich zvyšoval daně, kdy to jen trochu šlo - a že by si někdo šel zademonstrovat, si nemohu a nemohu vzpomenout. Přežili jsme, měliť jsme demokracii. Je to tak jednoduché. Kdo neumí uznat porážku, sám je zralý na ránu. Tak demonstrují, aby si vylili zlost, že se jim nedaří a že ze svého volení mají prd,“ dodal Holásek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Významný útvar zpracoval dokument o Prymulovi. Ukazuje na propojení firem a ohromný byznys. Zmiňuje taky jeho cestu do Ruska. Měla prý jediný účel

15:48 Významný útvar zpracoval dokument o Prymulovi. Ukazuje na propojení firem a ohromný byznys. Zmiňuje taky jeho cestu do Ruska. Měla prý jediný účel

„Po pondělní rezignaci Adama Vojtěcha se stal novým ministrem zdravotnictví plukovník Roman Prymula.…