Co může čekat Konvičku: V Rakousku padla pokuta a podmínka za znevažování islámu

26. 11. 2015 22:39

Spisovatel a publicista Benjamin Kuras se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad případem odsouzení Michaela Stürzenbergera. Člen malé německé strany Die Freiheit byl odsouzen v Rakousku za zločin nenávistného projevu a znevažování náboženských doktrín. Dostal pokutu 960 eur a čtyřměsíční podmínku.

Co může čekat Konvičku: V Rakousku padla pokuta a podmínka za znevažování islámu
Foto: repro ČT
Popisek: Benjamin Kuras
reklama

Trestného činu se měl dopustit tak, že citoval na shromáždění Pegidy v Grazu citáty z Voltairea a od bývalého teroristického imáma Nassima Ben Imana. Žalobu na Stürzenbergera podala strana zelených.

„Korán je nestravitelná kniha, jejíž každá stránka otřásá zdravým lidským rozumem. Učí strachu, nenávisti a pohrdání druhými. Vražda je v něm legitimní prostředek šíření a udržování této ďábelské doktríny. Znevažuje ženy, rozděluje lidi do tříd a žádá krev a ještě víc krve,“ citoval tato Voltairova slova Stürzenberger, navíc s dodatkem „korán je nejhorší kniha na světě“.

Původní text ZDE.

Od eximáma ocitoval tato slova: „islám je náboženství, které legitimizuje zabíjení.“ K tomu však Stürzenberger dodal, že každý muslim je potenciální terorista.

A za toto dostal Stürzenberger trest, obdobně jako před lety jeden Rakušan, který jódlováním údajně znevážil islámskou modlitbu.

„Není znám případ odsouzení muslima za urážky nemuslimů, jimiž se rakouské veřejné projevy hemží. Vše přesně už podle zákonů šaría,“ konstatuje Kuras s tím, že bude nyní zajímavé sledovat, zda Konvička se svou masokostní moučkou bude souzen ještě podle zákonů českých nebo už šaríátských. Naráží tak na skutečnost, že předseda hnutí Blok proti islámu Martin Konvička byl obviněn z podněcování nenávisti vůči muslimům. V minulosti například hovořil o tom, že by muslimy namlel do masokotní moučky.

„A bude-li odsouzen, zda budou stejně souzeni čeští muslimové za už mnohokrát dokumentované nenávistné projevy vůči nemuslimům,“ uzavřel svou polemiku Kuras.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tvář, kterou znáte z ČT: „Lipovská ven?“ Veliký výsměch. Ale také obvinění lidovce Bartoška

16:30 Tvář, kterou znáte z ČT: „Lipovská ven?“ Veliký výsměch. Ale také obvinění lidovce Bartoška

Že by členka Rady ČT Hana Lipovská porušila zákon? Když tohle slyšel poslanec hnutí ANO Aleš Juchelk…