Co tam mám hodit, když chci ODS, ale nechci Pekarovou? Hodně jiný průzkum. Lidé v tom mají „binec“ a „Praha je v háji“

02.08.2021 21:56

Šéfredaktor Petr Konečný a editorka Barbora Koukalová ze serveru Expres.cz se ve svém komentáři zamysleli nad nadcházejícími volbami. „Byli jsme na vesnici dělat předvolební průzkum. Celá Praha je v háji,“ uvádějí.

Co tam mám hodit, když chci ODS, ale nechci Pekarovou? Hodně jiný průzkum. Lidé v tom mají „binec“ a „Praha je v háji“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební zákon, ilustrační foto

Koukalová a Konečný totiž vyrazili za svou rodinou a přáteli na Moravu. „Naše průzkumná lokace bylo jedno bývalé okresní město kousek od Brna a zapadlá vesnice na Vysočině. Vzorek lidí, který jsme podrobili našemu vysoce investigativnímu a odbornému průzkumu, byl: rodiče před penzí nebo v penzi, širší rodina od čerstvých mladých voličů až po ty zasloužilé s věkem k devadesátce, sousedi, kamarádi ze základky, exmilenci a náhodní lidé na koupališti,“ poznamenávají s tím, že při průzkumu si sem tam dali víno nebo slivovici, což mohlo výsledky ovlivnit.

Anketa

Koho byste si přáli jako „novou krev“ v Poslanecké sněmovně?

hlasovalo: 13914 lidí
Mimo jiné se však dozvěděli, že skoro nikdo se správně neorientuje v koalicích. „Většina z respondentů měla binec v tom, jestli jsou Piráti s topkou, a že je ODS s někým v koalici se moc nebere, pořád ji chápou jako jednu stranu, a mnozí ani nevěděli, co je STAN,“ popsali s tím, že klasický volič se orientuje v silných jménech Fiala, Babiš, Bartoš nebo Klaus, pod koalicemi si nikdo nic moc nepředstavuje.

„Jediná emoce, která naběhne, je ta, že jejich protivníkem je Babiš, a začal námi očekávaný koaliční volební problém: když chci volit ODS, tak to dávám teda vlastně komu? Jak to mám udělat, aby se dostala jen ODS, já tam nechci Pekarovou. Co tam mám teda hodit, když je to koalice?“ uzavírají s tím, že se domnívají, že v říjnu tady bude hodně velké mrzení. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přemluv bábu je tu: Emma Smetana v akci. Prarodiče, těšte se

10:12 Přemluv bábu je tu: Emma Smetana v akci. Prarodiče, těšte se

Před volbami se na voliče rozhodla apelovat i moderátorka Emma Smetana a právník a LGBT aktivista Cz…