Co ti ministři vlastně předvedli? Jan Veleba účtuje

15.06.2015 21:01

Senátor Jan Veleba se zostra pustil do kolegů politiků. Zatímco pravicová vláda seniorům notně ublížila, a to především skrze slavné škrty Miroslava Kalouska (TOP 09), vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) se to aspoň trochu snaží napravit. Jenže dost neefektivně. Ministři se plácají po ramenou, jak jsou dobří, ale co vlastně předvedli...

Co ti ministři vlastně předvedli? Jan Veleba účtuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPO Jan Veleba
reklama

Zatímco vláda expremiéra Petra Nečase (ODS) a exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) se postarala o to, aby penze seniorům rostly jen velmi, velmi zvolna, téměř by se dalo říci vůbec, současný kabinet se to sice snaží napravit, ale kvůli odporu ministra financí Andreje Babiše (ANO) se to moc nedaří. Původní plán přidat seniorům dvě stě korun každý měsíc padl pod stůl. Dostanou přidáno jen sto korun a jednorázově okolo Vánoc šest stovek navíc.

„Zatímco se vláda plácá po ramenou, jak to vyřešila, a premiér se už během vládního jednání pochlubil na sociálních sítích, opozice ji kritizuje za populisticky laciné gesto. Je nesporné, že se důchody stanou předmětem politického boje. Já bych k tomu dodal, tož tedy bojujte, ale ne s těmi, kteří se neumějí bránit a mají mnohdy problém s důchodem vyžít do dalšího měsíce. Často vyžijí za cenu, že jim nezbudou peníze na jídlo,“ zdůrazňuje senátor.

Celý text senátora najdete zde

Mnohem lepší by tedy bylo, kdyby si vláda oněch šest stovek nechala a přidala seniorům původně uvažovaných 2 400 ročně, aby se růst penzí alespoň trochu přiblížil růstu mezd. Pakliže čeští senioři pobírají jen necelých 42 procent mzdy, je to podle senátora bída.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…