Co to Miloš Zeman vykládá o islámu? naštval se prý král Saúdské Arábie. A zatrhl obchodní setkání v Praze

4. 6. 2015 8:12

Saúdská Arábie zrušila plánované česko-saúdské fórum a místní firmy mají také na příkaz krále Salmana zakázáno účastnit se jakékoli spolupráce s českými soukromými i státními firmami. Saúdům se nelíbí údajné protislámské postoje některých českých politiků v čele s prezidentem Zemanem.

Co to Miloš Zeman vykládá o islámu? naštval se prý král Saúdské Arábie. A zatrhl obchodní setkání v Praze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Informaci přinesl anglický psaný deník Gulfnews, který od 70. let minulého století vychází v Dubaji, s odvoláním na včerejší vydání saúdského deníku Al Watan. Server zmiňuje prohlášení českého prezidenta z uplynulých měsíců, kdy Zeman islám spojoval s násilím a „anticivilizací“. Představitelé Organizace islámské spolupráce (OIC) však s takovým hodnocením nesouhlasí a tvrdí, že prezident nerozumí islámu a při srovnání islámu s nacismem a antisemitismem ignoruje historická fakta. „Obě dvě ideologie nemají své kořeny v islámu, ale jsou ryze evropským fenoménem,“ uvedl předseda OIC Madani. Deník připomíná, že Miloš Zeman se za své výroky odmítl omluvit.

Celý text v angličtině je ZDE

Na pomyslném indexu Saúdské Arábie je vedle Zemana také bývalý šéf Úsvitu Tomio Okamura, který vyzýval své spoluobčany k venčení prasat kolem mešit. Vedle toho také navrhoval, aby se kolem těchto míst pohybovali bezdomovci a lidé nekupovali kebab, který prodávají ve velké většině právě muslimové. Podobný bojkot v loňském roce uvalila Saúdská Arábie také na společnosti z Nizozemí. Rozhodnutí krále přišlo po údajně protiislámských prohlášeních nizozemského politika Geerta Wilderse. V reakci na to navíc Rijád snížil počet víz, která měla být udělena nizozemským občanům. Nizozemská vláda se však následně od výroků Wilderse distancovala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

8:41 „Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Ona, která se ještě nedávno učila chodit na nočníček, si dovolí sp…