Co to je za drby? naštval se Andrej Babiš na Erika Besta. Důvodem je dáma

02.10.2014 11:01

Ministra financí Andreje Babiše mrzí, že se do stáda českých novinářů, kterým se jinak spíše baví, přidal i americký novinář Erik Best, jehož považoval za seriózního žurnalistu s přehledem o českém byznysu. I on však prý začal své příspěvky skládat z klepů postrádajících jakýkoliv smysl.

Co to je za drby? naštval se Andrej Babiš na Erika Besta. Důvodem je dáma
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Ne všichni měli o nabízené pečivo z rukou ministra zájem
reklama

Na svém blogu si ministr Babiš stěžuje zejména na článek „Kleslová ministryní pro místní rozvoj“. Rozbor Babišova vztahu s touto dámou je prý postaven na slůvku „možná“. „Je mou údajnou pravou rukou a také údajnou agentkou StB,“ přibližuje Babiš Bestova slova. Sice prý má tato „agentka“ čisté lustrační osvědčení, ale to nikoho nezajímá.

Pak se ohradil proti tomu, že je Kleslová přirovnávána svou pozicí k podnikateli Tomáši Hrdličkovi v ODS. „Paní Kleslová je řádně zvolenou předsedkyní hnutí ANO v Praze a zvolenou radní Prahy 10, pan Hrdlička je kšeftař s pražskými firmami a pražskými politiky,“ píše ministr.

Celý blog Andreje Babiše ZDE.

Best si prý dokonce protiřečí, když prozrazuje, že si pražští kandidáti Adriana Krnáčová, Patrik Nacher a Eliška Kaplicky na Kleslovou stěžují, že je na kandidátce chtěla odsunout. Babiš připomíná, že je „odsunula“ na první příčky kandidátky, což je velmi úsměvné.

Vrcholem je pak prý použití drbu, že on, Babiš, měl kdesi prohlásit, že raději vyhodí všechny, než aby odsunul Kleslovou. „Drby jsou nakonec také zdroj. A když dobře víte, že jde jen o drby? Stačí do článku napsat slůvko možná a máte hotovo,“ zakončil ministr výkladem žurnalistické metody s rýpnutím založeným na novinářově jméně, že "drby jsou občas the Best".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Končím! Petříček vytáhl špinavé prádlo z Lidového domu

15:39 Končím! Petříček vytáhl špinavé prádlo z Lidového domu

Exministr zahraničí Tomáš Petříček nebude poslancem. Rezignoval na kandidaturu v říjnových volbách. …