Co vybaflo na čtenáře bulváru: „Pozadí vztahů v Babišově rodině!“ Což znamená toto

20.11.2018 10:00

Co se o Babišově rodině dozvěděl čtenář Blesku? Bulvární deník se věnoval premiérovu rodinnému zázemí a věnoval mu většinu titulní strany a dvě strany následující. Přináší podrobnosti o Babišových rodinných příslušnících. Zjistil jméno Beaty Babišové za svobodna a přidal také, jaké nemovitosti si měli Babišovi potomci v Praze a v okolí pořídit. Novými zjištěními však bombasticky prezentovaný materiál zrovna neoplýval.

Co vybaflo na čtenáře bulváru: „Pozadí vztahů v Babišově rodině!“ Což znamená toto
Foto: FCB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš s dcerou Vivien

O Beatě Babišové Blesk zjistil, že se za svobodna jmenovala Adamovičová. K seznámení s bývalým manželem mělo dojít už na gymnáziu v Bratislavě, ale prý se zamilovali až jako vysokoškoláci. Babišová studovala medicínu. Podle Blesku se vzali někdy v 70. letech. Z manželství pochází dcera Adriana a syn Andrej. K rozvodu došlo údajně poté, co Babiš poznal svou současnou manželku Moniku. Beata Babišová žije ve Švýcarsku.

Syn Babišové Andrej podle slov otce nikdy neměl české občanství a ve Švýcarsku studoval střední školu. Do roku 2015 pracoval jako pilot pro společnost Travel Service a dle Blesku si v Ďáblicích pořídil vilu za 12 milionů korun. Deník dále tvrdí, že naposledy se na veřejnosti objevil na svatbě svého otce v létě 2017. Je trestně stíhaný v kauze Čapí hnízdo.

Dcera Andreje Babiše Adriana Bobeková byla údajně od roku 2007 místopředsedkyní představenstva společnosti Imoba, náležející do holdingu Agrofert, a v roce 2008 se stala předsedkyní dozorčí rady firmy Farma Čapí hnízdo. Od 16 let se podle Babiše léčí s bipolární poruchou. V kauze Čapí hnízdo již byla vyslechnuta. Podle Blesku je provdaná za Martina Bobeka, který v roce 2007 nastoupil na manažerský post v Agrofertu. Babiš jí připisuje nápad na Čapí hnízdo, což nesouhlasí s tím, co říkal předtím. Blesk se odvolává na stránku Hlidacipes.org, podle které Bobeková dostala dva týdny před otevřením farmy dům v Kunraticích a dále pořídila vilu za 35 milionů korun.

Svou současnou ženu Moniku Babišovou zná Andrej Babiš podle Blesku od roku 1992, kdy nastoupila do Lovochemie jako sekretářka. Babiš byl v podniku jedním z ředitelů. Mají s premiérem dvě děti. Bratr Babišové Martin Herodes je také trestně stíhán v kauze Čapí hnízdo. Až do května tohoto roku byla v představenstvu zmíněné společnosti Imoba. Policií byla vyslechnuta až v červnu, prý kvůli zdravotním potížím.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…