Copak to je, že by někdo podrážel nohy Schwarzenbergovu chráněnci Hudečkovi? spekulují noviny nad novým politickým subjektem

30.07.2014 8:27

V Praze vzniká hnutí Restart 2014, které se chce profilovat jako středo-pravicový subjekt a které by mohlo oslabit pražskou TOP 09. Informují o tom středeční Lidové novimy. Nejvýše postavený politik této strany ve městě je primátor Tomáš Hudeček, kterého se šéf "topky" Karel Schwarzenberg pokoušel neúspěšně prosadit na místopředsedu celé strany. Podle listu se okolo nového politického subjektu pohybují lidé z okolí pražského předsedy TOP 09 Jiřího Vávry. Restart 2014 má v těchto dnech zažádat na Ministerstvu vnitra o registraci, svůj program a kandidáty má představit za týden. Na volby chce prý vynaložit desítky milionů korun.

Copak to je, že by někdo podrážel nohy Schwarzenbergovu chráněnci Hudečkovi? spekulují noviny nad novým politickým subjektem
Foto: Blogspot / tan
Popisek: Panorama hlavního města Prahy

„Podle mě je to pokus, jak rozviklat zevnitř TOP 09. Celé to bylo podezřelé a populistické – v programu hovořili například o MHD zdarma,“ řekl listu známý lékař a zastupitel na Praze 1 Martin Jan Stránský, který za Restart 2014 odmítl kandidovat jako lídr.

Nové hnutí má prý vyvinout tlak na „topku“

List poukazuje na to, že Jiří Vávra je sice momentálně druhým nejvýše postaveným politikem pražské TOP 09, ale nedaří se mu prosazovat. Vávra se vůbec nedostal na pražskou kandidátku. A tak prý lidé kolem Vávry, zejména lobbista a podnikatel Pavel Dovhomilija, přišli s konceptem konkurenčního hnutí, které by na TOP 09 vyvinulo tlak.

Závěrem článku deník s odvoláním na významného podnikatele, který si nepřál být jmenován, uvádí, že cílem pražského polosvěta je maximálně rozmělnit výsledek voleb tím, že bude kandidovat co nejvíce subjektů. „Šedé eminence pražské politiky si pravděpodobně uvědomily, že ovládat celou stranu je dnes již nemožné. Raději se zaměřují na znepřehlednění terénu a v něm si vytipují vhodné kandidáty pro `spolupráci`,“ dodává článek.

Pražská ODS nyní vypadá důvěryhodněji a transparentněji než pražská TOP 09

Na jiném místě listu se tématu věnuje komentátor Zbyněk Petráček. Podle něj pražská TOP 09 skýtá obraz strany, v níž „dvě party bojují o moc“. Je prý jisté, že ODS exprimátora Bohuslava Svobody přinejmenším z pohledu značné části pražských voličů nabízí obraz transparentnější a důvěryhodnější strany. „Bohuslav Svoboda je muž, o kterém se ví, co umí (to, že je stíhán, neznamená až tolik ve městě, kde stíhání hrozí celé politické garnituře). Kdežto takový Jiří Vávra je muž, o kterém se spíše ví, `koho umí`,“ uvádí Petráček.

Závěrem dodává, že pražská „topka“ se už rozložila sama. Ať už tím, že Zdeněk Tůma ze snahy o primátorství vycouval, nebo proto, že Tomáš Hudeček jí nedokázal dát jednotnou tvář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ŽIVÉ VIDEO Babiše do krimu!, objevilo se na Václaváku. K demonstrantům promlouval Kalousek

20:19 ŽIVÉ VIDEO Babiše do krimu!, objevilo se na Václaváku. K demonstrantům promlouval Kalousek

Na Václavském náměstí se sešla demonstrace, která si klade za cíl přimět k odstoupení premiéra Andre…