Cože? EU nás chce školit, abychom nevolili Okamuru. SPD už zuří

14.12.2018 7:12

Server Politico získal zprávu Evropského parlamentu, ze které plyne, že se EU pokusí ovlivnit volby do Evropského parlamentu, které nás čekají v květnu 2019. Chystá se kampaň, jejímž cílem není jen přesvědčit voliče, aby šli k volbám, ale také aby hlasovali pro pokračování EU a nedali šanci euroskeptickým stranám. Místopředseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Radim Fiala zuří.

Cože? EU nás chce školit, abychom nevolili Okamuru. SPD už zuří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie
reklama

„Není přehnané tvrdit, že je v sázce celá EU,“ stojí v dokumentu Evropského parlamentu, který získal server Politico. Evropský parlament proto dospěl k závěru, že bude třeba přesvědčit občany, aby šli k volbám. Pokud by se volební účast pohybovala okolo 43 procent, vedení Evropského parlamentu má strach, že by mohly uspět především euroskeptické strany. A tomu je podle dokumentu třeba zabránit.

Fotogalerie: - Jednání o rozpočtu Prahy

Jednání zastupitelstva hlavního města. Na programu...
Jednání zastupitelstva hlavního města. Na programu...
Jan Čižinský
Jednání zastupitelstva hlavního města. Na programu...
Pavel Richter
Jednání zastupitelstva hlavního města. Na programu...

Anketa

Na čí straně jste ve sporu o zastavení evropských dotací Agrofertu?

hlasovalo: 31042 lidí

Nepůjde jen o to přesvědčit lidi, aby šli volit, ale podle tajemníka Evropského Parlamentu Klause Welleho je třeba občany také přesvědčit, aby volili prounijní strany.

Jak na to? Dokument Evropského parlamentu nabízí v podstatě dvě cesty. První z nich ukázal v kampani Emmanuel Macron, který jako nezávislý kandidát dokázal získat křeslo francouzského prezidenta. Další možnost představuje nápodoba kampaně Donalda Trumpa s jeho heslem Make America Great Again - Udělejme Ameriku znovu skvělou.

Poslanec krajně pravicových euroskeptických Švédských demokratů je z nápadu Evropského parlamentu znechucen.

Fotogalerie: - Francie povstala

V Paříži se konaly protesty proti vládě Emmanuela ...
Demonstranti byli ve žlutých reflexních vestách
Policisté bránili vstupu i na některé ulice kolem ...
Nad Paříží létaly vrtulníky
Policejní obrněnci
Policejní zábrany v ulicích Paříže

Anketa

Je ostuda, že se Česko nepřipojilo k migračnímu paktu OSN?

2%
98%
hlasovalo: 16721 lidí

„Eurofederalisté jsou zoufalí. Došly jim argumenty a ztratili volby v Rakousku a v České republice. Evropský parlament teď využije peníze daňových poplatníků k vybudování propagandistického stroje, který umlčí kritické hlasy,“ zlobí se politik. „Z toho by měl být každý skutečný demokrat zděšen,“ dodal ještě.

Podobně to vidí i místopředseda SPD Radim Fiala. „Tak to je fakt skandální. Z našich peněz se bude platit bruselská propaganda. ‚S Evropským svazem na věčné časy a nikdy jinak‘. Podle Bruselu je v Evropské unii jediný legitimní názor pouze ten, který podporuje, aby se více pravomocí převedlo do Bruselu a EU byla centralizovaný stát. Když se v EU hlasuje, můžete si ‚demokraticky zvolit‘ pouze tuto jedinou variantu. To vlastně zažili Francouzi a Nizozemci, kteří odmítli evropskou ústavu, která se vrátila oknem pod názvem Lisabonská smlouva. Když Lisabonskou smlouvu v referendu odmítli Irové, byli donuceni hlasovat znovu, dokud nehlasovali pro. Takže tohle je ta unijní ‚prozápadní liberální demokracie‘ v praxi. Přijďte prosím k eurovolbám, abychom ty bruselské potentáty vykopli z jejich královsky placených židlí a abychom vrátili moc zpátky národům a lidem,“ rozpálil se Fiala na sociální síti Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

21:38 Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

ROZHOVOR „Rok se díváme na šťourání lidem v nose a píchání injekcí, pokud možno v největším detailu,…