Čtvrt na deset večer. V baru se svítilo a nechtěli zhasnout. Tak policie vzala beranidlo... A to neměli dělat

13.12.2020 7:53

Českobudějovičtí policisté v pátek večer zasahovali na tajné nelegální párty v prostorách klubu v centru města, který navzdory vládním opatřením nechal svůj prostor otevřený i po 20. hodině. Narozeninovou párty pro uzavřenou společnost, jak akci popsal provozovatel, ukončila zásahová jednotka s beranidlem. Videozáznam zásahu sdílejí lidé na internetu a chování policie kritizují. Informaci zveřejnil server iDNES.cz. Lidé už na internetu zásah policie hodnotí. Vysvědčení to není hezké.

Čtvrt na deset večer. V baru se svítilo a nechtěli zhasnout. Tak policie vzala beranidlo... A to neměli dělat
Foto: Radim Panenka
Popisek: Policisté střežící vchod do restaurace Šeberák, která odmítla ve 20 hodin zavřít

Policie si všimla aktivity v baru při namátkové kontrole dodržování nařízení, když se dovnitř hlavním vchodem dostalo několik hostů okolo půl desáté večer. Kvůli protiepidemckým opatřením nyní musí restaurace a bary zavírat nejpozději ve 20:00.

Anketa

Kdo z vybraných politiků má Vaši největší důvěru? (dle abecedy)

hlasovalo: 37966 lidí

Výzvy policistů k ukončení akce, podle mluvčího jihočeských policistů Jiřího Matznera provozovatel klubu neuposlechl. „Po marných výzvách proto policisté museli použít násilí. Kolegové ze zásahové jednotky vyrazili beranidlem skleněnou výplň dveří, aby se mohli dostat dovnitř,“ uvedl.

Následně v klubu Grey Space policie našla zhruba třicet hostů; všichni policistům tvrdili, že se jedná o narozeninovou oslavu. Při kontrole však policie zjistila, že přítomní nejsou nijak příbuzní.

Policisté od kontrolovaných hostů zjistili, že nešlo o náhodnou záležitost, ale o pravidelný provoz pro pozvané, kdy se lidé dovnitř dostávali pomocí hesla, dodal Matzner.

Dosud porušování pravidel policisté řešili ve většině domluvou, popřípadě pokutou. „Každou situaci vyhodnocuje policie individuálně podle okolností a závažnosti. Nelze z jednoho zásahu dovozovat případné změny postupu policie,“ uvedl Hamáček na dotaz, zda policie v dodržování vládních nařízení přitvrdí.

K zásahu se posléze za bar na svém instagramovém profilu baru vyjádřil i jeho provozovatel Claudio Costa e Silva, který tvrdil, že se skutečně jednalo o narozeninovou oslavu.

„Okolo čtvrt na 10 nám policie začala mlátit beranidlem do skla. Po tom, co jsme slyšeli padání střepů, jsme šli dveře odemknout. Vtrhlo do podniku asi 15 policistů, dál zhruba 15 členů zásahové jednotky se samopaly a zadrželi přes 20 našich známých, kteří zde slavili narozeniny. Všechny nechali přes půl hodiny stát s rukama nad hlavou, jako kdyby to byli drogoví dealeři nebo vrazi,“ popsal majitel zásah policie. Magistrát se kromě něho bude zabývat i všemi přítomnými, kteří se údajné oslavy měli zúčastnit.

Policejní zásah se na internetu, kde se tato informace rychle šíří, střetává ze strany veřejnosti s ostrou kritikou.

„Co je to za policejní idiocii...? Na nezavřený podnik naběhly desítky policajtů se samopaly? Příště si vezměte tarasnici! To tam někomu mrdá v hlavě?“ rozčiluje se Marek Vondrák.

Argument policie, že o narozeninovou oslavu se jedná pouze v případě za účasti rodinných příslušníků, sklízí výsměch.

„Tohle nemá chybu. Příběh není tak důležitý, ale argumentace policejního orgánu je boží. Podle majitele se jednalo o soukromou oslavu narozenin, zatímco podle policejního orgánu, aby to mohla být oslava narozenin, museli by přítomní být příbuzní,“ píše ve svém tweetu uživatelka s přezdívkou Dojnice.

„Další paráda v podání Policie ČR, která ‚řeší‘ přestupek za pomoci beranidla a zásahovky se samopaly. Že nebyli tak aktivní při vyšetřování otravy Bečvy, rozkrádání dotací nebo toho, jak starej Toman přišel k pozemkům pod pražským okruhem,“ zmínil daleko palčivější problémy DonVito007.

Před čtrnácti dny musela podobně zasahovat policie v pátek v půlnoci v centru Prahy kvůli nelegální párty v klubu v Anenské ulici, kterou navštívilo 119 lidí. Ani zde na bouchání a policejní výzvy nikdo nereagoval.

Na místo dorazila také speciální pořádková jednotka, a když se ukázalo, že oba vchody jsou zamčené, policisté si vytvořili vstup beranidlem, kterým vyrazili dvoje dveře, informovaly Novinky. Přítomní byli převážně mladí cizinci, kteří jsou v Praze na výměnném pobytu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …