Čtvrtina Čechů jsou idioti, tvrdí Zeman. Petici za jeho kandidaturu podepsal i Okamura

26.05.2012 16:56

Čestný předseda SPOZ Miloš Zeman prý nechce být prezidentem. Je jím ochoten být. Když si tak budou přát občané. Jeho volební tým už sbírá podpisy. Ten svůj na seznam přidal prý i podnikatel Tomio Okamura.

Čtvrtina Čechů jsou idioti, tvrdí Zeman. Petici za jeho kandidaturu podepsal i Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čestný předseda SPOZ Miloš Zeman

Zeman je ochoten být prezidentem, už ale nehodlá kandidovat za ČSSD. Prý alespoň dokud je ve vedení strany "doktor Cvach" Lubomír Zaorálek a "nejhorší ministr financí v historii", jak kdysi Eduard Janota označil Bohuslava Sobotku. Petici za nominaci do boje o Hrad bere jako referendum o tom, zda ho lidé chtějí zpátky ve veřejném životě.

Zeman se už dříve nechal slyšet, že ho půlka národa nenávidí. "Přední čeští psychologové tvrdí, že třicet procent české populace jsou pitomci. To je podstatná část z oné půlky," řekl v rozhovoru pro server Aktuálně.cz. "Když si přečtete některé internetové diskuse a vidíte ty zakomplexované idioty, kteří neumí česky, neznají fakta a jsou o to agresivnější, tak se mi nemůžete divit. A těch zbývajících dvacet procent jsou zastánci jiného životního názoru." Půlka národa ale na zvolení úplně stačí.

Bude to víc než 50 tisíc, věří si Zeman

Sbírání podpisů pro Zemana jde prý dobře. "Můj osobní odhad je, že do konce června to asi překročí hranici padesáti tisíc, ale domnívám se, že by i pak měla petice pokračovat," podotkl. "Některé podpisy jsou velmi velmi zajímavé - byl jsem informován, že před týdnem ji podepsal pan Tomio Okamura."

Podnikatel Okamura původně sám chtěl vstoupit do boje o Hrad, nakonec si svou kandidaturu ovšem rozmyslel. Soustředit se prý prozatím bude na funkci senátora.

Nic jsem neukradl. Dohody se mnou platí

Zeman shrnuje své předpoklady pro fungování v prezidentském křesle shodně jako jeho příznivci. Je prý čestný a lze se s ním domluvit, což koneckonců nedávno prohlásil v rozhovoru pro Frekvenci 1 i Zemanův protivník z jedné éry Jiří Paroubek.

"Já bych řekl tři velmi stručné věty - za prvé jsem si nic v životě nenakradl. Za druhé jsem dodržel jakoukoliv dohodu, kterou jsem uzavřel a byl jsem přitom schopen se dohodnout. A za třetí, nikdy jsem nikoho nepodrazil, což - uznávám - je v české politice určitá zvláštnost, chcete-li rarita," shrnul Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

14:54 Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

Známá advokátka a politická aktivistka Klára Samková sdílela své postřehy z předvolební kampaně. Bab…