Čtyři afričtí mladíci slíbili ženě láhve od piva. Místo toho ji ale ztlkoukli, znásilnili a pomočili

07.03.2018 7:52

Včera soud v německém Dessau řešil případ čtyři migrantů z Eritreje, kteří čelí obvinění ze znásilnění postarší ženy. Vedle vynuceného sexu jí měli vyhrožovat zabitím a poté na ni dokonce jeden z nich močil.

Čtyři afričtí mladíci slíbili ženě láhve od piva. Místo toho ji ale ztlkoukli, znásilnili a pomočili
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Stany si uprchlíci rozestavili hned na několika ulicích. Tábory migrantů ze Středního východu a z Afriky vyrostly odděleně
reklama

K hromadnému znásilnění došlo loni v srpnu. Skupina čtyř mladých migrantů z Eritreje si dle svých slov zakoupila basu piv, kterou společně vypili před budovou bývalé školy. Kolem deváté hodiny večer se na místě objevila šestapadesátiletá žena, která sbírala láhve. Afričtí mladíci ji slíbili, že si může později odnést i jimi vypité láhve. Asi za hodinu a půl se žena vrátila, aby si vyzvedla láhve. Podnapilí Afričané ji však už nenechali odejít.

Jeden z nich ji chytil a poté ji společně svlékli do naha a postupně znásilnili. Osmnáctiletý Jonas M. předtím rozbil hrdlo láhve a přiložil ostří ženě ke krku s tím, že pokud se bude bránit, prořízne jí krk. Vedle znásilnění bezbrannou oběť také bili. Jeden z mužů navíc šestapadesátiletou Němku pomočil. Poté ji zanechali na místě a utekli pryč. Žena utrpěla vedle psychického šoku četná zranění na celém těle, včetně modřin a řezných ran, a musela být hospitalizována.

Pachatelé byli identifikováni krátce poté na základě otisků prstů a DNA testů. Prokurátor podle deníku Süddeutsche Zeitung neuznal, že nejmladšímu pachateli je pouze osmnáct let, jak tvrdí. Po konzultaci s lékaři je soud přesvědčen, že mladíkovi je nejméně o čtyři roky víc. Vedle ponižování ženy si vše navíc nahrávali na své mobilní telefony. Obvinění tvrdí, že si na samotný násilný akt nepamatují, protože byli příliš opilí.

Jednadvacetiletý Sultan A. včera před soudem pouze uvedl, že si vzpomíná na koupi basy piv. „Vypil jsem osm piv a mám okno. Vůbec si nepamatuji, co se ten večer dělo,“ řekl soudci s tím, že si nevzpomíná ani na znásilněnou ženu, ani na to, jak se poté dostal domů. „Probudil jsem se ráno ve své posteli se strašnou bolestí hlavy. Od toho večera jsem se svými třemi kamarády vůbec nemluvil,“ tvrdil dále obžalovaný.

Jeho výpovědi však soudce příliš nevěřil a odvětil mu, že po osmi malých pivech nemůže mít takové okno. Údajně devatenáctiletý Samiel H. potvrdil, že byl na místě, ale odmítl obvinění ze znásilnění. Soudci řekl, že se znásilnění přímo neúčastnil. „Já osobně jsem se i ani nedotkl. Navíc jsem ostatním říkal, ať ji nechají na pokoji. Oni mi naopak nabízeli, ať se k nim připojím. To jsem ale skutečně odmítl,“ uvedl k případu, který bude pokračovat v příštích týdnech.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prymula: Umřete. Autonehoda? Nemocnice vás nevezme, drží místo na covid

13:15 Prymula: Umřete. Autonehoda? Nemocnice vás nevezme, drží místo na covid

Důvody, proč se zpřísňují opatření, uvedl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnict…