Čtyři hodiny vyklízení půdy za 230 tisíc. Reportéři ČT o kšeftu Prahy 1

27.08.2012 22:40

Sochař Oldřich Hejtmánek si své věci ukládal na půdu domu v Praze 1, kde bydlel v pronájmu. Bez jeho vědomí byla půda vyklizena a společnost ASD Servis inkasovala za vyklizení přes 230 tisíc korun. Informují o tom pondělní Reportéři ČT.

Čtyři hodiny vyklízení půdy za 230 tisíc. Reportéři ČT o kšeftu Prahy 1
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto
reklama

Pan Hejtmánek uznal, že mu půda nepatří, byl však velmi rozhořčen tím, že o vyklízení nebyl informován. „Půda je společným prostorem tohoto domu a pan Hejtmánek není majitelem půdy. Není ani povinností, pokud sdružení vlastníků chce něco dělat s tou půdou, aby pan Hejtmánek byl informovanej, je pouze nájemce bytu,“ vysvětlil mluvčí Prahy 1.

Miliony za vyklízení prostor

Existuje seznam toho, co firma za takové peníze udělala, ten ale nesedí. Bylo odstraněno 89 věcí pana Hejtmánka, v seznamu je ale 400 pytlů. Navíc podle informací tvůrců pořadu by běžná speditérská firma požadovala maximálně 30 tisíc.

„Tahle ta firma bez výběrového řízení získala od MČ zakázky zhruba za 13 mil. korun. To je jednoznačný porušení zákona,“ uvedl Plnovous. Jednou ze zakázek byly také věci pana Hejtmánka. Navíc by nyní měla Praha 1 vymáhat náklady právě na něm, sochař však dnes již nežije.

„Neměl jsem je opravdu kam dát, to byla možná veliká chyba, že jsem měl, já jsem už byl v tom době v takovým stavu, že jsem se nemohl přebírat v těch věcí, to znamená všechno to naložit, odvézt to,“ vysvětlil dříve Reportérům ČT Hejtmánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

12:18 Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

V nedělní Partii televize Prima se utkali předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) a předseda Senátu …