Čtyři miliardy mrtvých, neofašismus, sovětská krev. Kdo má odvahu, nechť čte článek Marty Semelové

11.05.2015 18:41

Poslankyně za KSČM Marta Semelová připomíná ve svém článku na serveru prvnízprávy.cz, že je třeba uctít všechny, kteří se zasloužili a zaplatili svými životy za naši svobodu. Rudá armáda nám prý s tanky obsypanými šeříky přivezla mír.

Čtyři miliardy mrtvých, neofašismus, sovětská krev. Kdo má odvahu, nechť čte článek Marty Semelové
Foto: Radmila Zemanová-Kopecká
Popisek: Marta Semelová
reklama

„9. května 1945 nám Rudá armáda na tancích obsypaných šeříky přivezla mír. Ten den zůstane navždy zapsán v našich srdcích a paměti,“ napsala Semelová. Podle ní je důležité, aby neustále pokračoval boj za lepší život a za mír. Zmínila dokument z roku 1983, ve kterém bylo uvedeno, že během pět a půl tisíce let byl mír pouze 282 let. Za tu dobu prý zahynulo na čtyři miliardy lidí a nyní „válečný konflikt hrozí víc než kdy jindy“.

„Chudoba, nezaměstnanost, neofašismus, kapitalismus, falzifikace dějin, ale také hloupé výroky a aktivity nezodpovědných politiků s přispěním některých sdělovacích prostředků, to vše eskaluje napětí ve světě,“ uvedla Semelová s tím, že i přestože uplynulo 70 let od nejstrašnější války, se dnes dějí všechny tyto věci.

Podle Semelové je třeba, aby byli uctíváni všichni, kteří bojovali a položili svůj život za naši svobodu, bez rozdílu jejich etnické příslušnosti. „Největší oběti přinesl Sovětský svaz, 27 milionů sovětských občanů položilo svůj život, 144 tisíc při osvobozování Československa, 500 rudoarmějců při osvobozování Prahy.

Ve svém článku podotkla Semelová také to, že i čeští občané, kteří se v posledních dnech války rozhodli k povstání a stavění barikád, si zaslouží úctu. Největší dík však prý patří Rudé armádě. „Nebýt Rudé armády, neslavili bychom spolu s miliony pokrokových lidí na celém světě ani první máj, ani nic jiného. Za jejich hrdinství, za jejich životy, za svobodu, kterou zaplatili odvahou a krví, jim patří náš dík,“ napsala na závěr Semelová. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ste
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Co mám dělat? Budou volby. Průšvih.“ 100 tisíc Čechů promluvilo. A Pirát neví, co s tím

14:14 „Co mám dělat? Budou volby. Průšvih.“ 100 tisíc Čechů promluvilo. A Pirát neví, co s tím

Blíží se krajské a senátní volby. Ale ještě před nimi by se měla ve sněmovně řešit petice zasazující…