Čtyři nakažené sestřičky v pražské nemocnici. Měly v péči těžce nemocného taxikáře

21.03.2020 17:50

V pražské Thomayerově nemocnici se podle informací České televize nejméně čtyři zdravotní sestřičky nakazily koronavirem. K věci se vyjádřil i předseda vlády Andrej Babiš (ANO).

Čtyři nakažené sestřičky v pražské nemocnici. Měly v péči těžce nemocného taxikáře
Foto: ftn.cz
Popisek: Thomayerova nemocnice - logo
reklama

V České republice roste počet osob nakažených koronavirem. Podle šéfa krizového štábu epidemiologa Romana Prymuly pravděpodobně přísná vládní opatření napomáhají tomu, že počet nemocných neroste tak rychle jako v jiných zemích, např. v Itálii, kde se nakazili i lékaři a zdravotní sestry.

Několik lékařů a sester se však nakazilo i v České republice. Naposledy bylo onemocnění COVID-19 prokázáno minimálně u 4 sester z pražské Thomayerovy nemocnice.

I v České republice došlo k tomu, že se nakazili zaměstnanci nemocnice. Podle informací veřejnoprávní televize se nakazily nejméně čtyři zdravotní sestřičky.

U čtyř je nákaza potvrzená, k jedné se přistupuje, jako by nakažená byla, ale ještě se to musí potvrdit dalším testem. U dvou sester z plicního oddělení nákaza souvisí s případem pražského taxikáře, který byl převezen do Všeobecné fakultní nemocnice právě z Thomayerovy nemocnice. Poté tam skončilo v karanténě 27 osob ze zdravotnického personálu a právě dvě ženy jsou nakažené. Další sestry jsou z oddělní následné péče, na něm ale dosud nebyl výskyt nemoci zaznamenán, takže je možné, že se některá z těchto sester nakazila mimo zaměstnání,“ uvedla Česká televize.

K nakažení zdravotních sester se na kameru vyjádřil i předseda vlády Andrej Babiš.  

„Budu volat panu řediteli. Samozřejmě, že to není dobře. Musíme zjistit, jak se to stalo, od koho byly nakaženy. Celý ten personál, který s nimi přišel do kontaktu, ono se to stalo i v Olomouci, musí jít do karantény,“ konstatoval premiér.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

7:34 Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

Protesty, rabování a zařazení organizace ANTIFA na seznam teroristických organizací. To vše zřejmě z…