Čuňas Stárek z ODS: Zeman má poslání od Ruska a Číny. Ale Babiš je prý ještě nebezpečnější než ten zahořklý stařec, dělající pšouky

29.12.2018 11:18

Legenda undergroundu a bývalý důstojník BIS František Čuňas Stárek v rozhovoru pro Forum24.cz nešetřil ostrými slovy. Prezidenta Miloše Zemana považuje za ruského agenta, kterého by měly české tajné služby pečlivě sledovat. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) je podle Stárka ještě horší než Zeman.

Čuňas Stárek z ODS: Zeman má poslání od Ruska a Číny. Ale Babiš je prý ještě nebezpečnější než ten zahořklý stařec, dělající pšouky
Foto: archiv kandidáta
Popisek: František ,,Čuňas" Stárek

František Stárek má za to, že svoboda je velmi důležitá, jenže pro některé Čechy je bohužel důležitější plná lednička. V roce 1989 jsme sice cinkali klíči ve jménu svobody, jenže řada lidi ve skutečnosti chtěla spíš tu plnou ledničku a svoboda jako taková je jim v podstatě ukradená.

„Sedmnáct let jsem dělal v tajných službách, absolvoval jsem řadu školení v zahraničí. Často jsem slyšel, že 18,5 % občanů dělá společnost. To jsou politici, novináři, vědci, podnikatelé a tak dále. To jsou ti, kteří dělají společenský život, a ostatní se vezou,“ řekl Stárek.

O to pečlivěji by měla BIS sledovat prezidenta Zemana. „On má své poslání. Je vlivovým agentem pro Čínu a Rusko. To si prostě přiznejme. A je jedno, jestli vědomým, nebo nevědomým. A vlivového agenta, navíc v nejvyšším postavení v republice, je BIS povinna rozpracovávat,“ zdůraznil Stárek s tím, že bývalé sovětské satelity v 90. letech 20. století varovaly své spojence, že před Rusy je třeba mít se na pozoru, ale Západ tehdy neposlouchal a chtěl se s Ruskem sbližovat. Dnes už konečně trochu poslouchá. Bylo na čase. Někdejší agenti sovětské KGB se totiž možná přejmenovali, ale za hranicemi své země jsou stále velmi aktivní.

Na tom, že se BIS vyjadřuje částečně veřejně, nevidí Čuňas nic špatného. Jde o jakési připomenutí, že je tady a že čelí politickému tlaku. Otázkou však je, zda současná generace zpravodajců tomuto tlaku může odolat.

Zvlášť, když je dnes premiérem Andrej Babiš. Stárek ani na chvíli nepochybuje o tom, že předseda vlády býval agentem komunistické Státní bezpečnosti. A dnes je prý ještě nebezpečnější než Zeman.

Zeman je starý zahořklý muž. Jeho parta ho prý na Hradě bude držet možná i vycpaného. To, co on dělá, to jsou takové pšouky. Je také možné, že Babiš už jde dolů. Jeho pád podle Stárka začal s problémy v evropském měřítku. Českou republiku ustojí penězi, ale EU ne.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Pokud se rozhlédne kolem sebe, největší hrozbu pro Česko vidí v tom, že se rozloží EU, což by si prý přálo jak Rusko, tak Čína. Stejně nebezpečné by bylo, kdyby se Spojené státy a EU dostaly do vleklého sporu. „To je to nejhorší, co se nám může stát. Díky masivní mediální masáži. Říkalo se tomu mlčící většina, ale ta se dostala k volbám a dává nám to, jak se říká, sežrat,“ varoval Stárek.   

Nakonec přidal pár slov k tématu zákazu komunistické strany. I když byl komunisty pro své politické přesvědčení pronásledován a vězněn, komunistickou stranu by nerušil. Komunisté by se podle jeho názoru okamžitě po zákazu přejmenovali třeba na Stranu levého dobra a dnes by ji mohlo volit až 20 procent lidí. Takhle mají 7 procent.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se před lidmi neudržel: V EU se zbláznili! Green Deal. Elektřina zdraží o stovky procent. Všichni budete na dávkách!

7:40 Okamura se před lidmi neudržel: V EU se zbláznili! Green Deal. Elektřina zdraží o stovky procent. Všichni budete na dávkách!

„To, že se vám teď zdražuje elektřina, už je na základě Zeleného údělu EU. Elektřina se má zdražit o…