Čunek: Jde o to vyhubit všechna prasata na daném místě

31.07.2017 13:51 | Zprávy

Hejtman Jiří Čunek se rozhodl ve Zlínském kraji vyhlásit stav nebezpečí kvůli africkému moru prasat. Opatření podle Čunka přijdou až na 12 milionů korun, které by měl uhradit stát.

Čunek: Jde o to vyhubit všechna prasata na daném místě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek

Mimořádný stav by měl umožnit zamořené území lépe chránit a zabránit tomu, aby se nakažení divočáci nedostali z ohniska nákazy. „Zásadní věc je udržet nakažená prasata v nakaženém území a nepustit tam žádná jiná,“ podotkl Čunek. 

Kolem ohniska nákazy na Zlínsku tak vznikne zhruba 45 kilometrů dlouhý elektrický ohradník, k jehož montáži budou využiti dobrovolní hasiči i další dobrovolné složky. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Vláda

Proč pořád tvrdíte, že nás budoucí vláda potáhne na východ, když co vím, tak Babiš jasně řekl, že nepřichází v úvahu naše vystoupení z EU a NATO? Myslíte, že by měl z toho, že nás potáhne na východ nějaký prospěch? Podle mě ne, a proto to neudělá, protože jemu jde především o něj a jeho byznys.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Válka je zlo! Zemřel asi poslední účastník Pražského povstání

15:20 Válka je zlo! Zemřel asi poslední účastník Pražského povstání

„Srdce žalem pukalo matkám při smrti jejich dětí ve válečných konfliktech i v bývalé Jugoslávii, Sýr…