Čunek hovoří o zlojedech z TOP 09. Bývalých lidovcích

25. 10. 2012 16:45

Všechny české vlády se prohřešily tím, že propojily politiku se zlojedy. A ten, kdo by se takové praxi chtěl bránit, by byl vystaven mediálním útokům a křivým obviněním. Prohlásil to lidovec Jiří Čunek, vítěz uplynulých senátních voleb, v online rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Čunek hovoří o zlojedech z TOP 09. Bývalých lidovcích
Foto: hns
Popisek: Jiří Čunek
reklama

A kdo že to ti „zlojedi“ vlastně jsou? Termín začal používat podnikatel a bojovník proti korupci Karel Janeček. Čunek jím označuje bývalé kolegy z KDU-ČSL, kteří přešli do TOP 09. "Ti, kteří se jednou zpronevěřili tomuto státu a dovolili jej nespravedlivě okrádat, už nikdy nemohou býti v politice svobodní. Toto byl základ vnitrostranické krize v KDU-ČSL, která opravdu šťastně vyvrcholila odchodem zlojedů do TOP 09," zdůraznil.

Zlojedi podle něj však pronikají i do ostatních stran, kde se účastní menších či větších bojů. "Politici, kteří se tomuto propojení brání, zažívají mediální útoky, křivá obvinění a jak jsem zažil na své kůži, zmanipulovaná policejní šetření," vysvětluje Čunek obtížnost jakékoliv změny. Narážel tak na obvinění, kvůli němuž v listopadu 2007 opustil vládu Mirka Topolánka.

Své vítězství v senátních volbách považuje Čunek za satisfakci. "Zároveň je to velká hrozba pro všechny zlojedy v ČR, že se jednou pravda ukáže," pohrozil spravedlností, kterou podle svých slov hodlá bránit.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vidlák Hřib? Primátor skoro chytil facku. „Hovado, dob*tek“. Šikana a hulvátství? Přesná výpověď z radnice

8:45 Vidlák Hřib? Primátor skoro chytil facku. „Hovado, dob*tek“. Šikana a hulvátství? Přesná výpověď z radnice

Zastupitelka hlavního města Prahy Alexandra Udženija (ODS) se znovu pustila do křížku s pirátským pr…