Čunek má jasno. Kalousek to řídil. Parkanová nic neví

20.06.2012 20:57

Senátor a bývalý vicepremiér za KDU-ČSL Jiří Čunek tvrdí, že v kauze CASA má prsty především tehdejší i současný ministr financí Miroslav Kalousek.

Čunek má jasno. Kalousek to řídil. Parkanová nic neví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek
reklama

„Nevzpomínám si, že by pan ministr financí Miroslav Kalousek uvedl, že je podjatý člověk. Všichni vědí, že zbrojař Háva (exmajitel Omnipolu) je jeho největší kamarád. Oba pánové se tím netají ani v médiích. Upřímně, já bych nepodezíral paní Parkanovou, že věděla, o co jde. Skutečně ji z toho nepodezírám, že by věděla, jak se rozhodovat v případě nákupu letadel CASA,“ řekl bývalý šéf lidovců v rozhovoru pro Týden.cz.Parkanová, Kalousek, Říman

Topolánkova vláda rozhodla o nákupu letounů CASA 21. dubna 2008. „Byli pověřeni ministři Parkanová, Kalousek a Říman, aby jednali s firmami Aero Vodochody a Omnipol,“ zavzpomínal Čunek.

Podle Čunka Parkanovou a její resort obrany fakticky řídil ministr financí Kalousek. „Jejím hlavním poradcem byl právě Miroslav Kalousek. Někdy jsme se na vládě usmívali, že vlastně on řídí obě ministerstva. Dopadlo to, jak to dopadlo. Velmi neskromně a ke své cti říkám, že následných kroků schvalování peněz na tento obchod jsem se na vládě už neúčastnil.  Já jsem proti některým věcem vystupoval a Kalousek to věděl. To byl taky důvod našeho střetu v roce 2008 a na začátku 2009, kdy jsem chtěl, aby odešel z vlády za to, že podepsal nevýhodný zákon o internetovém sázení. Už v té době se ke mně donášely navíc i zvěsti o zbrojařské lobby, a proto chtěl jsem, aby do toho KDU-ČSL nebyla namočená,“ upřesnil Čunek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ann
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzikant: Teplouši? Píseň o nich mi nehrajou. Video s Bartoškou, strašný. Otravní aktivisti

8:16 Muzikant: Teplouši? Píseň o nich mi nehrajou. Video s Bartoškou, strašný. Otravní aktivisti

Dalším hostem Jordanky Jiráskové byl zakladatel a skladatel skupiny Nightwork František Soukup. A za…