Cvičení Safeguard Temelín vyvrcholí praktickými ukázkami zásahu proti letícím cílům

09.04.2017 14:40 | Zprávy

Ve dnech od 9. do 12. dubna 2017 se přibližně dvě stovky příslušníků 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic a pěší roty Aktivní zálohy při Krajském vojenském velitelství České Budějovice zapojí v okolí Jaderné elektrárny Temelín do cvičení Safeguard Temelín 2017.

Cvičení Safeguard Temelín vyvrcholí praktickými ukázkami zásahu proti letícím cílům
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Hlavním námětem cvičení bude ve spolupráci s Policií ČR fyzickou ostrahou ochránit elektrárnu před hrozícím teroristickým útokem, a to jak pozemním, tak vzdušným. Cvičení vyvrcholí za účasti představitelů Armády ČR, Policie ČR a společnosti ČEZ v úterý 11. dubna 2017 praktickými ukázkami zásahu proti letícím cílům směřujícím na elektrárnu a proti možnému narušení kontrolně propouštěcího místa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Závislost na Rusku

Když budeme závislí na Rusku, tak nejenže mu tím pomůžeme, ale v konečném důsledku, jak nám to prospěje? Možná se teď ropa a plyn zlevní, ale co do budoucna? Proč vy i ostatní neusilujete hlavně o to, abysme nebyli závislí na druhých?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Odkud se vzala? Pochybnosti kolem Wollnerovy nahrávky

21:04 Odkud se vzala? Pochybnosti kolem Wollnerovy nahrávky

Tomáš Jirsa a Michal Půr v podcastu Insider rozebrali napětí kolem Hormuzského průlivu, kritizovali …