Cyril Svoboda a Kmoníček budou diskutovat u Moravce o zahraniční politice

28.04.2013 9:54 | Zprávy
autor: vfe

Česká zahraniční politika a její rozdrobenost bude tématem první části pořadu Otázky Václava Moravce. Budou o ní hovořit bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček.

Cyril Svoboda a Kmoníček budou diskutovat u Moravce o zahraniční politice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cyril Svoboda

Prezident Miloš Zeman má v úmyslu hledat shodu o budoucích českých velvyslancích s premiérem Petrem Nečasem (ODS), pokud ohledně obsazení míst diplomatů budou pokračovat Zemanovy spory s ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem. Zeman to řekl novinářům při návštěvě Vídně.

Konflikt mezi Zemanem a Schwarzenbergem propukl kvůli případnému jmenování bývalé první dámy Livie Klausové velvyslankyní na Slovensku, což si přeje hlava státu. Schwarzenberg zase dlouhodobě prosazuje názor, že velvyslancem by měli být zkušení kariérní diplomaté.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

EU

Upozorňujete, že EU má tendenci potlačovat suverenitu států. Podle mě mnohdy i svobodu lidí, kterým chce lézt do soukromí. O co přesně podle vás EU jde? A kdo to vše řídí? Hodně se mluví o tom, i vy to děláte, že EU dělá to či ono, ale kdo jmenovitě přesně? Ví se, kdo EU řídí a ovládá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Doufám, že je vláda přestane vyživovat.“ Žantovský sekl aktivistu

13:01 „Doufám, že je vláda přestane vyživovat.“ Žantovský sekl aktivistu

TÝDEN V MÉDIÍCH Debata o dezinformacích, sudetoněmecký sjezd v Brně i způsob, jak o těchto tématech …