D.O.S.T. podpoří hned tři kandidáty na prezidenta

07.07.2012 14:33

Konzervativci z Akce D.O.S.T. podpoří v kampani na prezidenta republiky tři kandidáty - Ladislava Jakla, Janu Bobošíkovou a Jiřího Karase. Představitelé Akce D.O.S.T. to uvedli v prohlášení věnovaném přímé volbě prezidenta.

D.O.S.T. podpoří hned tři kandidáty na prezidenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Semín

Ačkoli má Akce D.O.S.T. výhrady k vhodnosti přímé volby hlavy státu za současného ústavního pořádku, bere ji jako příležitost prostřednictvím vhodného kandidáta či kandidátů upozornit širší českou veřejnost na hodnoty obsažené v Manifestu D.O.S.T. a na nebezpečí, které by plynulo z jejich zpochybňování.

Musíme být zodpovědní

"Hlava státu, jakkoli jsou jeho pravomoci značně omezené, může hrát, jak je tomu ostatně i dnes, významnou úlohu při obraně těchto hodnot. Proto je nutné k těmto volbám přistoupit velmi zodpovědně," uvedl předseda Akce D.O.S.T. Michal Semín

Protože se nenaplnilo přání představitelů Akce D.O.S.T., aby se konzervativně orientované proudy v českém veřejném životě shodly na společném kandidátovi, podpoří D.O.S.T. nakonec všechny tři osobnosti, které myšlenky ztělesněné v Manifestu D.O.S.T. reprezentují.

"Můžeme s potěšením konstatovat, že do klání o prezidentský úřad aktuálně vstupují osobnosti, které si naši podporu zasluhují. Dva z nich jsou signatáři Manifestu D.O.S.T., jmenovitě Ladislav Jakl a Jana Bobošíková. Třetím kandidátem, který má naše sympatie, je Jiří Karas. Víme, že i naprostá většina signatářů Manifestu D.O.S.T. některého z těchto kandidátů bude chtít podporovat a volit," uvedl místopředseda sdružení Petr Bahník.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jste úplnej hlupák!“ Ševčík nevydržel řeči Wagenknechta o ruské hrozbě a začal školit: Němci si tam kupují všechno!

13:50 „Jste úplnej hlupák!“ Ševčík nevydržel řeči Wagenknechta o ruské hrozbě a začal školit: Němci si tam kupují všechno!

Hosty druhé hodiny Partie na CNN Prima News byli komunistka Miloslava Vostrá, kandidát Trikolóry do …