Dalík po odpykání půlky trestu žádá o podmíněné propuštění

10.09.2019 13:03 | Zprávy

Lobbista Marek Dalík podal žádost o podmíněné propuštění z vězení. Informaci zpravodajského webu Aktuálně.cz ČTK potvrdila předsedkyně Okresního soudu Znojmo Lenka Krčálová. Dalík si ve znojemské věznici odpykává pětiletý trest vězení za podvod při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu. Zatím má za sebou polovinu trestu.

Dalík po odpykání půlky trestu žádá o podmíněné propuštění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Dalík u soudu

Krčálová ČTK řekla, že žádost podal v pondělí.

Dalík původně dostal trest čtyři roky za mřížemi za to, že si při neformální schůzce ohledně nákupu pandurů řekl v roce 2007 o úplatek pro někoho z české vlády. Po zástupci firmy Steyr, která obrněné vozy dodávala, žádal podle trestního spisu půl miliardy korun. Tento rozsudek ale soud zrušil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Mnichov

Pane doktore, rád bych si ujasnil váš postoj k české otázce a k Benešovým dekretům. Několikrát jste přidal rovnítko mezi Mnichovem a postojem některých reprezentantů bývalé opozice ve vztahu k Ukrajině. Prosím o vysvětlení. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřibovo řešení Stanjurovy sekery: Tak Babiš vrátí dotace a bude na školství

12:43 Hřibovo řešení Stanjurovy sekery: Tak Babiš vrátí dotace a bude na školství

„Asi jsou stále ještě opilí volebním úspěchem.“ „Mně to přijde jako zrada na volicčch, ale to si Mot…