Dalík vyfasoval pětku. A co jeho kamarád Topolánek, ptá se komentátor

02.02.2016 19:27

Marek Dalík vyfasoval, jak se lidově říká, pět let za kauzu pandur. Zatím nepravomocně. Jeho advokát Tomáš Sokol totiž tvrdí, že pro skutek korupce, za nějž byl odsouzen, neexistuje dost důkazů. Jiří Leschtina si však na serveru Reflex.cz klade otázku, zda není na čase podívat se také na muže, kterému Dalík radil, tedy na expremiéra Mirka Topolánka.

Dalík vyfasoval pětku. A co jeho kamarád Topolánek, ptá se komentátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Dalík u soudu

Pokud by se státnímu zástupci podařilo dotáhnout kauzu Marka Dalíka až k pravomocnému verdiktu, šlo by v Česku o dosud nevídanou věc. Byl by odsouzen muž, jehož si premiér Mirek Topolánek pořídil zřejmě na špinavou práci. Inspiroval se možná u Miloše Zemana, který si v premiérských dobách cenil služeb Miroslava Šloufa.

Celý komentář najdete zde.

Podle Leschtiny je ale ještě příliš brzy cokoli hodnotit. Dokud na stole nebude ležet konečný verdikt soudu. Stačí se podívat na kauzu Tatra, kde byl pozdější ministr obrany Martin Barták osvobozen. Případ pandur je jiný v tom, že byla celá kauza nahlášena na ambasádu USA v Praze. S tím Dalík možná nepočítal. Ale skutečně platí, neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil.

„Stejně jako problém, zda v případě pravomocného odsouzení Marka Dalíka se policie znovu zaměří na roli premiéra Mirka Topolánka. Ten se původně, jak vyšlo během soudu najevo, měl inkriminované schůzky zúčastnit společně s Dalíkem. Čímž je jasné, že Dalík nejednal bez premiérova vědomí. Ale přece proto si politici pořizují muže na špinavou práci: Aby v případě, že se něco provalí, šli za své chlebodárce třeba i sedět do báně,“ shrnuje autor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na*raný Okamura vyslovil skandální nařčení. Pak ho ČT ustřihla a pustila Kalouska

11:22 Na*raný Okamura vyslovil skandální nařčení. Pak ho ČT ustřihla a pustila Kalouska

Na ČT běžel tiskový brífink SPD vzhledem k dnešnímu hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Ještě před…