Další adept na Hrad. Protipotratový lidovec Jiří Karas

21.05.2012 10:45

Bývalý poslanec KDU-ČSL a nynější velvyslanec v Bělorusku Jiří Karas potvrdil, že bude kandidovat na prezidenta republiky. Má podporu protipotratového Hnutí pro život. Svou kandidaturu potvrdil ParlamentnímListům.cz

Další adept na Hrad. Protipotratový lidovec Jiří Karas
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

„Rozhodl jsem se kandidovat do úřadu prezidenta České republiky s plnou vážností a jsem odhodlán přispět k upevňování spravedlnosti, politické stability a zachování svobod v naší zemi. Mám za to, že: český národ může být hrdý na svou starobylou historii, tradici a kulturu; náš stát patří do Evropy jako suverénní partner ostatních národů; spravedlnost pro každého je základem pokojného soužití a prosperity; všechny občanské zákony mají být v souladu s lidskou přirozeností; český národ má chránit život všech lidí včetně nenarozených, tělesně postižených a seniorů; stát má podporovat rodinu založenou na trvalém svazku jednoho muže a jedné ženy; otcovství, mateřství a výchova dětí v harmonických rodinách je nezastupitelnou hodnotou; každé další dítě znásobuje bohatství a radost rodiny a je i nadějí pro přežití národa; naše země se může stát novým domovem těch, kteří se chtějí naučit náš jazyk a přijmout naši kulturu; současné krize mají své kořeny především v krizi morální; budoucností naší země je křesťanství, ne islám,“ uvedl Karas.

Zdravé rodiny a střední stav

Též uvedl, že jeho hlavní snahou jako prezidenta bude napomoci zlepšit vymahatelnost práva všem občanům bez rozdílu. „Budu také usilovat o to, aby záplava zákonů nedevalvovala více a více náš právní řád, nedocházelo k vlamování se do soukromí občanů, zasahování do rodin a narušování přirozeného života. Jsem přesvědčen, že je třeba se vrátit ke zdravému rozumu a životu v souladu s lidskou přirozenosti,“ říká kandidát na prezidenta.

Ekonomická naděje této země je podle něj spjata se zdravými rodinami a prosperujícím středním stavem - v pracujících občanech, kteří vnímají svou vlast jako domov a jistotu pro sebe a své rodiny. „Dostatek dobře vychovaných dětí a společenské ocenění investice rodin do další generace je podmínkou i nadějí dalšího rozvoje našeho národa. Svobodný člověk vědomý si své jedinečnosti a důstojnosti vyrůstá především v harmonické rodině. Proto manželství jako trvalé spojení muže a ženy musí mít v naší společnosti zcela výlučné postavení,“ zdůraznil Karas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

21:35 Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

Dnešní vysílání pořadu Otázky Václava Moravce se přetřásalo v průběhu odpoledne i na sociálních sítí…