Další město, kde s babišovci, slušně řečeno, vyběhli: V Ostravě bude zřejmě vládnout ČSSD, KSČM a Ostravak

22.10.2014 13:42

Hnutí Ostravak v Ostravě vycouvalo z koaličního vyjednávání s vítězem komunálních voleb, hnutím ANO. Ostravak chce jednat o koalici s ČSSD a KSČM, s nimiž hnutí uzavřelo memorandum, podle něhož se všechny tři subjekty budou snažit dohodnout na spolupráci. Ostravak netrvá na postu primátora, řekl dnes ČTK lídr Ostravaku Lukáš Semerák.

Další město, kde s babišovci, slušně řečeno, vyběhli: V Ostravě bude zřejmě vládnout ČSSD, KSČM a Ostravak
Foto: ostrava.cz
Popisek: Ostravská radnice
reklama

Koaliční jednání mezi ANO a Ostravakem dosud vázla na povolebním uspořádání v centrálním městském obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, kde hrozilo, že ANO obejde vítězné hnutí Ostravak, s nimž ale chtělo zároveň spolupracovat na vedení magistrátu. Lídr ANO Tomáš Macura přitom ještě dnes dopoledne uvedl, že Ostravakovi nabídli formu spolupráce, která respektuje výsledky voleb v této městské části. Tvrdil, že ANO nabídlo Ostravakovi post starosty v centrální městské části i nejpočetnější zastoupení v radě. Semerák však řekl, že Ostravak i přesto po deseti dnech vyjednávání absolutně ztratil v hnutí ANO v obvodu důvěru.

Mezi Ostravakem a ANO prý panuje absolutní nedůvěra

Uvedl, že rovněž v Moravské Ostravě a Přívozu chce jít Ostravak do koalice s ČSSD a KSČM. „Po úterní schůzce s hnutím ANO na Moravské Ostravě a dnešní ranní schůzce s panem Macurou jsme ukončili jednání s hnutím ANO na Moravské Ostravě. Důvodem je absolutní nedůvěra zúčastněných subjektů,“ uvedl Semerák, který očekává, že v obvodu bude ještě dnes či během čtvrtka podepsána koaliční dohoda s ČSSD a KSČM. Semerák uvedl, že z takového vývoje situace není nadšený.

Na velké radnici podle něj Ostravak sice netrvá na postu primátora, ale chce resorty financí, investic a ekonomického rozvoje, ale také sociální oblast či zdravotnictví. Zároveň nově trvá na zřízení radního či náměstka pro bezpečnost a informační technologie. Podle Semeráka Ostravak nebude trvat na odchodu lídra ČSSD a radního Lumíra Palyzy a náměstkyně Simony Piperkové, kteří byli před volbami spojováni s kauzou lobbisty Martina Dědice, s nímž údajně udržovali četný telefonický kontakt.

Ostravak prý bude schopen ČSSD ohlídat

„ČSSD už dneska prošla jakousi očistou, zmizel pan (primátor Petr) Kajnar, zmizel pan (starosta Jihu Karel) Sibinský. Určitě zmizeli ti protagonisté, s kterými jsme měli velký problém,“ uvedl Semerák s tím, že Ostravak bude schopen si ČSSD ohlídat.

Aktuální reakci Macury i lídrů ČSSD a KSČM se ČTK snaží získat. V pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo ANO 15 mandátů, ČSSD 12 a Ostravak deset, stejně jako komunisté. Po čtyřech křeslech mají lidovci a ODS.

Hnutí ANO vyhrálo volby například i v Olomouci a Plzni, přičemž v obou městech nakonec bylo obejito jinými politickými stranami.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…