Další ministr na kandidátce SPOZ. Ten, který zrušil sockarty

29.08.2013 18:37

Strana práv občanů představila do předčasných sněmovních voleb další výraznou posilu. Za zemanovce by měl kandidovat František Koníček, ministr práce a sociálních věcí v Rusnokově kabinetu. Ten zároveň ukončí své členství v ČSSD.

Další ministr na kandidátce SPOZ. Ten, který zrušil sockarty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí František Koníček
reklama

Po senátoru Josefu Regecovi má SPOZ další výraznou posilu. Jedná se o bývalého poslance ČSSD a nynějšího ministra Rusnokovy vlády Františka Koníčka. Ten tak doplnil své kolegy z vlády Martina Pecinu a Marii Benešovou, kteří kandidaturu za zemanovce oznámili již dříve.

Koníček zároveň ukončí své členství v ČSSD. V ní byl dlouholetým členem a v letech 2005- 2006 i poslancem. Před volbami jej Jiří Paroubek prosadil do čela Lesů České republiky, odkud jej však Topolánkův kabinet odvolal.

Koníček kromě aktivit ve funkci manažera působil i na Ministerstvu práce a sociálních věcí. Nejprve jako náměstek, v úřednickém kabinetě Jiřího Rusnoka pak přímo jako ministr. Zaujal zejména zastavením projektu sKaret a zvýšením minimální mzdy.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…